İphone 9 İçin İlk Bilgiler Gelmeye Başladı

Apple de yeni model çalışmaları son hızla devam ederken son zamanlarda Samsung ile Apple arasında yapılan OLED ekran anlaşması yeni iphone hakkında bizlere ufak da olsa bilgiler vermeye yetiyor. Her sene 3.5 ay sonra bu zamanlarda yapılan iPhone tanıtımlarına bu senede yeni model tanıtımı yapılması bekleniyor.

Belli kaynaklardan gelen haberlere göre şu an Apple tarafından yeni çıkartacak olan iPhone modelin adı iPhone 9 olarak adlandırılması beklenmektedir. The Bell tarafından yapılan açıklamaya göre Apple Samsung ile OLED panelleri hakkında tedarik sürecinde anlaşmaya vardığını belirtirken yeni iPhone modellerinde bu ekranları görmeye başlanacağını ifade etti.

İphone 9 ve 9 Plus olarak farklı iki model çıkması beklenirken bu iki yeni model OLED ekranlı olarak 5.28 inç ve 6.46 inç olarak iki farklı boyutta piyasaya sürülmesi bekleniyor. Ekran boyutu konusunda bu kadar iddialı olurken bu modellerde ekran tercih olarak OLED kullanılması kesin gözüyle bekleniyor.

OLED ekran konusunda bu yıl içerisinde 70 milyon adeta kadar üretim yapıp teslim etmesi beklenirken gelecek yıl bu sayı 2,5 katına kadar çıkacak olup 180 milyon bandına yükselmesini bekleniyor. Bu sayılar ile bakıldığı zaman Apple artık tüm modellerinde OLED ekranlara geçeceği buradan belli oluyor diyebilir. OLED ekranlarını iPhone 9 dışında tablet ve diğer ürünlerinde kullanılacak net kesin bir şey bilinmiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir