Twitter hesabını kalıcı olarak silme

Twitter hesabını kalıcı olarak silme

Dünya ve Türkiye genelinde en popüler sosyal ağlar içerisinde olan Twitter, özellikle haber takibini seven kişiler tarafından aktif şekilde kullanılmaktadır. Ama bazı nedenlerden dolayı Twitter hesabı kapatılmak istenebilir. Bu nedenle yazımızı dikkatli okumanız sonucunda Twitter hesabınız tümüyle kapatılır ve aynı kullanıcı adıyla tekrar açılması mümkün olmaz. Ama hesabınızı silmeden önce Twitter arşivinizi indirerek, istediğiniz bilgiyi de koruyabilirsiniz.

Twitter hesabını kalıcı olarak silme

Twitter verilerinizi indirmek için Twitter > Ayarlar > Twitter Verileri > Twitter Arşiv yolunu izlendikten sonra “Twitter Verilerini İndir” bölümü tıklanarak, arşiv indirme talep edilebilir. Arşiv özel bilgileri içerdiği için Twitter tekrar şifre soracak ve şifre girildikten sonra arşiv hazır olduğunda e-mail adresinize bilgilendirme mesajı gelecektir.

Twitter hesabını silmek için öncelikle aşağıdaki bağlantıya tıklayın.

  • https://twitter.com/settings/accounts/confirm_deactivation

Açılan sayfa üzerinden hesabı devre dışı bırakma bölümü karşınıza çıkara ve burada bulunan “@Devre dışı bırak“ butonu tıklandığı zaman hesabınız silinir. Eğer isterseniz de 30 gün içinde Twitter hesap silme işleminden vazgeçebilirsiniz!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir