Apple 5G Teknolojisine Hazırlanıyor!

En yüksek hızlı internet için 5G’yi destekleyen çipler için Apple, FCC onay başvuru yapmış oldu. Apple her geçen gün farklı alanlarda teknolojiler ile karşımıza çıkarken şimdi onlara bir tane daha eklendi. FCC başvuru belgelerine dayanarak yapılan başvuruda yeni nesil yüksek hızlı internet iletişimi sağlamak amacıyla 5G destekleyen yeni çipler üreteceğini belirtti.

Apple şu an için test aşamasında olan çipleri 5G teknolojisini desteleyecek şekilde tasarlarken bunun hemen patent başvurusunu alarak işlemlerine devam etti. Yeni nesil yüksek hızlı kablosuz bağlantı için şu an test aşamasında olan deneyimler ile Apple yeni çıkacak olan telefonlarında bu modelleri kullanıp yeni bir teknolojiye el atacağı benziyor.

Şu an test aşamasında olan bu çipler yapılan başvurular ise deneysel lisans taşımakta olup testler sonucunda başarılı olunması durumda yeniden patent alarak üretimlere başlayacağı gelen haberler arasında yer almaktadır. Yeni nesil kablosuz bağlantı ağı olan 5G için ise 28 ve 39 GHz bantlarını kullanacak olup bunlar test aşamasında olup deneysel amaçlı verilen izinlerdir.

Bu deneysel testlerin başarılması doğrultusunda ise birkaç sene içerisinde Apple tarafından yeni üretilecek bütün telefonlarda artık 5G teknolojisine sahip çipler kullanılacak olup buda internet erişimin daha hızlı ve daha kaliteli olacağı anlamına geliyor. Bu sistemlerin yaygınlaşması ile birlikte diğer şirketlerin bu konuda nasıl bir yol izleyeceği ise merak konusu oluşturmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir