Apple Animoji ve yepyeni özellikleri!

Apple Animoji ve Yepyeni Özellikleri!

Apple Animoji adına yeni özellikler getirdi ve yeni özellikleri ile birlikte Snapchat gibi uygulamaları geride bırakmayı planlıyor. Şirket patent başvurusunda bulunurken, sunulacak animoji özellikleri sızdırıldı.

Apple, yeni bir emoji özelliği olan Animoji’yi, AR teknolojisi ile geliştirerek piyasada fark yaratmak istiyor. Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan Patent ve Marka Ofisi, Apple tarafından yapılan patent başvurusunu yayınlarken, patent başvurusunun adının “Yüz ifadelerine dayalı ses efektleri” olduğu öğrenilerek yeni animoji özellikleri de ortaya çıkmış oldu.

Apple Animoji ve yepyeni özellikleri!

Snapchat’in ilk olarak yaptığı ağız açma, kaş kaldırma gibi benzeri mimiklere göre efektlerin değişme özelliği de Animoji ‘de de bulunacak. Kısaca aslan, uzaylı ya da kuru kafa gibi animojiler, kullanıcının mimiklerine göre farklı ve özel efektlerle sunulacak.

En belirgin yeni özellik olarak yüz yüze görüşme yani ‘’Facetime’’ sırasında Animoji özelliğini kullanacaksanız, ‘’Boom ya da tebrikler’’ gibi kelimeleri kullandığınız zaman ekranda konfetiler patlarken, arka planda bulunan animasyonlarda değişecek. Aynı zamanda tüm Animojiler için özel ses ile birlikte karakterler kullanılırken, canlı ve dinamik hale getirilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir