Apple, Çin Mağazası’nda Bulunan Uygulamaları Kaldırdı

Apple, Çin Mağazası’nda Bulunan Uygulamaları Kaldırdı

Dünyadaki en büyük akıllı telefon pazarına sahip olan Çin pazarı, en büyük dev bile olsa güvenlik açısından problemler yaşanmasına neden olabiliyor. Uygulama mağazalarında yer alan uygulamaların denetimi ile ilgili sorun yaşayan şirketler büyük sorunlar yaşarken; zararlı olan uygulamaların yayınlanması ve kullanıcılar tarafından kullanılması da ciddi ve büyük sorunlar yaşanmasına neden oluyor.

Apple, Çin Mağazası’nda Bulunan Uygulamaları Kaldırdı

Apple için ciddi bir kazanç kapısı olan App Store Çin, denetimsiz olması nedeniyle güvenlik ile gizlilik açıklarına da neden oluyor. Bu nedenle de bu açıklardan kaynaklı Apple Store Çin üzerinde bulunan 700’den fazla uygulama Apple tarafından mağazadan kaldırıldı.

Apple Store Çin üzerinden uygulamaların kaldırılmasına yönelik açıklama yapan Apple ‘’Apple tarafından konulan güncelleme kurallarına uymuyorlardı.’’ açıklamasını yaptı. Çünkü normal şartlar altında uygulamaların güncellenmesi adına, ilk başta Apple Store denetiminden geçilmesi gerekirken, kaldırılan uygulamalar kendi kendine güncellemeleri uygulamalardan geçirdi. Apple böyle bir davranış sergilenmesi üzerine yani uygulamaları Apple Store’dan kaldırarak doğru bir uygulama yaptığını da göstermiş oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir