Apple HomePod Yine Gecikecek

WWDC 2017 etkinliklerinde Apple’ın yeni ürünlerini oldukça şık bir şekilde tanıttığına şahit olmuştuk. Tanıtılan ürünler arasından özellikle beklenen mini hoparlör HomePod, maalesef bazı problemlerden dolayı tanıtılamamıştı. Kullanıcılar tarafından merakla beklenen HomePod tanıtılamayınca da, büyük bir hayal kırıklığı meydana gelmişti. Son dönemlerde yine adını duyduğumuz HomePod, yine gecikecek gibi görünüyor.

Eleştiriler Aldı

Apple’ın yeni ve oldukça donanımlı ürünlerinden birisi olan HomePod, bütün çalışmaları bitse de bir türlü satışa çıkmadı. Tüm özellikleri açığa çıktığında gerçekten bu alanda lider olabileceğini belli eden Apple, ürününü çıkmamasından dolayı da bir hayli eleştirilere maruz kaldı. Eleştiri almasına rağmen hiçbir şekilde açıklama yapmayan firma, acaba ürünü ne zaman satmayı düşünüyor?

HomePod Ne Zaman Satışa Çıkıyor?

Şirketin verilerine göz atacak olursak, ürünün yine belirtilen tarihte yetiştirilemeyeceğini anlayabiliriz. Çünkü Apple, yeni segment telefonlarına ağırlık verdiği için, HomePod ürününü hemen çıkarmayı düşünmüyor. Büyük ihtimalle yeni HomePod ürünlerini, 2018’in ortalarında doğru pazarlarda göreceğiz. Son dönemlerde Google da hoparlör sistemine el atarak piyasadaki en güçlü hoparlörleri üretmeye başladı. Eğer Apple, biraz daha geç kalırsa büyük ihtimalle hoparlör konusunda 2.sırada yer alacak. Fakat firmanın bunu kabul edeceğini düşünemiyoruz. Ayrıca son olarak, 2018’in ilk çeyreğine ertelenen Apple HomePod ürününün fiyatının 349 Dolar olacağını da belirtelim. Bakalım önümüzdeki aylarda gerçekten kullanıcıların beklentileri karşılanacak mı? Bunu, gelişmeleri takip ederek anlayabileceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir