Apple, iPhone Model Sayılarını Azaltıyor

Apple, iPhone Model Sayılarını Azaltıyor

Analistler tarafından hazırlanan en son raporlara göre, 2019 yılında Apple model sayısını azaltabilir.

2018 yılının son günlerine gelindiğinde, Apple ürünlerine bakıldığında iyi bir gelişme kaydetmediği görülmektedir. Almanya ile Çin’de Apple ürünlerinin satışının yasaklanması üzerine Apple zorlanırken; Qualcomm’a karşı kaybettiği mahkeme üzerine de zor günler geçiriyor.

Apple, iPhone Model Sayılarını Azaltıyor

Bu gelişmeler sonrası hazırlanan analist raporlarına göre, Apple’ın 3 modelinden vazgeçebileceği öngörülüyor. Raporlar doğrultusunda klasik iPhone ürünlerinde 4 milyon civarında satılacağı öngörülürken; iPhone XR modelinin 2,5 milyon, iPhone Xs modelinin 2,5 milyon ve Xs Max modelini ise 500.000 civarında bir satış rakamlarına ulaşacağı düşünülüyor.

Apple kullanımına dair Çin için her ne kadar kullanım yasağı getirilse de, daha önceden alınarak kullanılmakta olan iPhone akıllı telefonlar hala popülerliğini korumaktadır. Son iPhone serisi için Çin’de satış rakamları 7 milyona ulaşırken, konulan yasakla birlikte Çin için Apple’ın gelirlerinin düşmesine de kesin gözüyle bakılıyor. Son dönemin dünyadaki en iyi firması seçilen Apple’ın, yaşanılan olumsuz gelişmeler sonucunda özellikle ABD Başkanı Donald Trump’ın üzerinde bir baskı ve yük oluşturacağa benziyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir