Apple iPhone XS Max üretimini yavaşlatabilir!

Apple, iPhone XS Max Üretimini Yavaşlatabilir!

iPhone XS, iPhone XS Max ile iPhone XR modellerini büyük bir umut içerisinde üreterek, piyasaya süren Apple, istediği başarıyı elde edemeyeceğince ABD ve Çin arasında yaşanan gerginlikten daha az etkilenmek için üretim sürecini Hindistan’da yapmak gibi çok ciddi bir karara imza atıyor.

Apple iPhone XS Max üretimini yavaşlatabilir!

Son dönemde satış rakamları gittikçe düşüşe geçen Apple, düşüşün önüne geçmeye çabalasa da istediği başarıyı elde edemiyor.  Yeni iPhone modellerinde ciddi bir hayal kırıklığı yaşayan Apple, satış rakamlarını düzeltmek için iPhone XR ve iPhone XS modellerinde çeşitli kampanyalar düzenlemesine rağmen başarı elde edemeyince, yeni modelleri ile ilgili teknoloji devi Apple radikal kararlar alabilir.

City Research tarafından hazırlanan rapor kapsamında Apple tarafından 2019 yılının ikinci çeyreği için iPhone XS Max üretiminde %50 oranında bir azalma yaşanacağı belirtildi. Aynı zamanda 2019 yılı boyunca toplam 45 milyon adet iPhone üretileceğini açıklayan City Research, Apple tarafından yapılacak bu hamle sayesinde maliyetlerinde azaltılacağı bilgisi paylaşılıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir