Apple Kablolu Klavye Dönemine Son Verdi

Apple, yeni iMac modelleri üzerinde çalışmaya devam ediyor. Son dönemlerde yeni modellerin tanıtımının yanında, yavaş yavaş aksesuarlar da tanıtılmaya başlandı. Apple, son olarak Sayısal Tuş Takımlı Magic Keyboard’ı tanıttı. Peki Magic Keyboard, kullanıcılara neler sunacak?

Kablolu Klavye Kalmadı

Apple, son olarak Sayısal Tuş Takımını içeren Magic Keyboard klavyesini tanıttı. Bu tanıtımdan sonra da Apple içerisinde kablolu klavye dönemi tamamen kapatıldı. Artık Apple, kablosuz klavyeleriyle yeni bir devire geçti diyebiliriz.

Yeni Magic Keyboard Özellikleri

Yeni Magic Keyboard, kullanıcılara çok fazla kolaylık sağlıyor. Öncelikle haberimizi oyuncularla paylaşmaktan keyif duyuyoruz. Çünkü oyun oynamak için kullanıcılar, karşılarında tam boy ok tuşlarını görecekler. Ayrıca şirket bünyesinde bilgisayar kullanan kullanıcılar da oldukça rahat edecek. Klavyenin üzerinde, dosyalar arasında rahat gezinmeyi sağlayan tuşlar da entegre edilmiş. Klavye sade görünümüyle, daha ferahlatıcı bir hizmet veriyor. Bu sayede kullanıcılar daha net yazı yazma ve iş yapma eğilimine sahip oluyorlar.  Cihaza entegre edilmiş sayısal tuş takımları da, finansal hesaplamalarda büyük kolaylık getiriyor. Cihaz, şarj edilerek kullanılıyor. Klavyenin içerisindeki yerleşik piller, tek seferde tamamen şarj edildiğinde bir ay ömürlü hale gelebiliyor. Ayrıca klavyenin cihazlara bağlanabilmesi için de, Bluetooth bağlantısı yeterli oluyor.

Apple, son ürünüyle hem kablolu klavye devrini kapattı hem de geniş çaplı bir hizmet verdi. Hem oyuncular, hem finansal çalışanlar hem de yazarlık yapan kullanıcılar, bu klavyeyle oldukça rahat edecekler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir