Apple, Koca Bir Devri Bitiriyor mu?

Bir dünya devi olan Apple, sürekli devam eden sayı serisiyle yükselip en iyilerin başında gelmeye başladı. Çeşitli kaynaklardan çıkan söylenti haberlerine göre sayı serisini 7 ile bırakıp bir dahaki cihazını sayıyla değilde isimlerle devam edeceği belirtildi.

Fakat başla kaynaklarda bunun yalan olduğunu ve sayı serisiyle devam edeceğini söylüyor. Şu bir gerçek ki iPhone 10. Yıl cihazını çıkarmaya hazırlanıyor. Birçok özelliğin patentini almış fakat bunları son cihazları olan 7 ve 7+ da kullanmadı. Bu özellikleri 10. Yıl cihazında kullanmayı düşündükleri açığa çıktı.

Son söylenenlere göre iPhone 8 lansmana sunulması büyük bir ihtimalle doğrulanacak. Amerika’nın California Eyaleti’nde, Apple’ın kendine has görkemli bir lansmanı ile tanıtılacak olan iPhone 8 tasarımı Türkiye satış tarihi, fiyatı ve özellikleri ile ilgili detaylar gelmeye başlandı.Her geçen sene yenilik üzerine yenilik yapan iPhone serisinin 8. versiyonu tasarımı ve teknik özellikleriyle yok artık dedirtecek.

Yeni iPhone 8 konsept tasarımına, yeni MacBookPro’da kullanılan TouchBar eklenmiş. Bu sayede hem telefonun işlevselliği üst düzeye çıkarılıyor hem de iPhone’un şık görünümünü daha da iyileştiriyor.

Ünlü tasarımcının yaptığı konsepte göre iPhone 8’de yine çift kameranın devam etmesi bekleniyor. Tabii ki iPhone’un bir sonraki modeli için ‘kesinlikle bu tasarımla çıkacak’ ifadesini kullanamıyoruz.  Zira önümüzde daha çok uzun bir süreç var ve tasarıma dair detayların çıkması için henüz çok erken.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir