Apple, Kur Farkı Sebebiyle App Store’a %30 Zam Yapıyor!

Doların son günlerde gün geçtikçe yükselip dolar kurunun yaklaşık olarak 4’ü bulması sebebiyle bir fiyat farkı ise Apple firmasından geliyor. Tüm detaylar haberimizde…

Bildiğiniz üzere son dönemlerde ülkemizde yaşanan haince olaylar sonucunda Dolar ve Euro kuru alıp başını gidiyor dolar kuruna baktığımız zaman neredeyse 1 Dolar 4TL olmuş durumda. Durum böyle olunca bizi hayati açıdan çok etkilemektedir. Durum böyle olunca teknoloji bakımında da yurt dışından gelen bir çok ürünü de etkileyecek ve zam gibi durumlar söz konusu olacaktır. Bu son zamanlarda telefon piyasasının devleri Apple ve Samsung gibi ve diğer firmaların zam yapacağı söz konusuydu. Beklendik an geldi bu konuda ilk adım Apple firmasından geldi, diğer firmalardan şuanlık herhangi bir adım bulunmamaktadır.  Apple firması iPhone, iPad, Mac ürünlerinden yanı sıra ilk olarak lk aşamada App Store’a zam yapacak. Apple, %30 olacak bu zamın üyelerini etkileyemeceğini dile getirmektedir.

Webrazzi’nin yapmış olduğu bir habere göre bundan sonra artık  Türkiye’de 2.69 TL’ye olarak belirlenen bir ürün 3.49 TL’ye çıkacak daha pahalı bir şekilde satış yapılacak. Fakat bu zam  tek ülkemizde söz konusu değil Apple firmasının  İngiltere ve Hindistan’da belli başlı bazı zamlar yapacağı söz konusudur. Bu zam yaklaşık olarak 1 hafta içerisinde tam uygulanacak. Ayrıca bu tarzda bir zamı Apple’ın ülkemizde oldukça popüler olan iPhone gibi diğer ürünlere de yapabileceğini söylememiz yanlış olmaz.

Arkadaşlar sonuca gelirsek, zaten ülkemizde Apple ürünleri pahalı dolar kurunun böyle olması sonucunda artık Apple ürünlerinin satışında bir düşüş olabileceğini düşünmekteyim.  Son bir şey demek gerekirse umarım ülkemizde bu haince saldırılar son bulur ve her şey düzelir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir