Apple, Siri’ye Yeni Özellikler Entegre Edecek

Apple, rekabet etmek için Siri’yi kullanacak gibi görünüyor. Amazon’da bulunan Alexa ile dişli bir rekabete giren firma, Siri’ye yeni özellikler ekleyerek rekabette üstün konuma gelmek istiyor. Kısacası çalışmalar bittikten sonra Siri, daha farklı düzeyde çalışmaya devam edecek.

WWDC Etkinliğinde Yeni Özellikler Tanıtılacak

Önümüzdeki hafta düzenlenecek olan Worldwide Developers Conference (WWDC) etkinliğinde Apple iOs 11’de yer alan Siri’ye ait yeni özelliklerini tanıtacak. Alexa ile daha sıkı bir rekabete giren Apple, Siri için yeni özelleştirmelere başladı bile. Ortaya çıkan iddialar da boyutunu biraz daha büyütmüş durumda. Çünkü iddialara göre Siri, tek başına bir cihaza bile dönüşebilir.

Siri’nin Destek Verdiği Programlar Artışa Geçiyor

Siri, bu zamana kadar birçok program üzerinden destek vermeye devam etti. Ortaya rekabet boyutu da çıkınca, Siri’ye sağlam bir yenileme gelecek. Bu yenileme sayesinde de sanal asistanı destek verdiği programlarda bir hayli artış olacak. Yayınlanan raporlarda, artış gösterecek programlar henüz belirtilmedi. Büyük ihtimalle listede yer alan programlar mesajlaşmalar, ödemeler, araç kiralama, fotoğraf araştırma ve bulma, VoIP ve benzeri uygulamalar olabilir.

Birçok cihazını da tanıtmayı hedefleyen Apple, ilk olarak yeni ürünlerini tanıtmaya başlayacak. 5 Haziran günü başlayacak etkinlikte, önce cihazlar sonra da sanal asistanın desteklediği programlar açıklanacak. Şuan için etkinliğin sonunu bekliyoruz. Etkinlik bittiğinde de Siri’nin destekleyeceği programları ve güncelleştirmeleri daha net şekilde öğrenebileceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir