Apple Sürücüsüz Araç İzni Aldı

Apple, gün geçtikçe yeni projelerin peşinden koşmaya devam ediyor. Son zamanlarda kullanıcılar tarafından merakla beklenen iPhone 8 modelinin gecikeceğini söyleyen Apple, sürücüsüz otomobil yapma planlarını devreye soktu ve gereken başvuruları yaptı. Sürücüsüz araç çalışmaları için izin alması gereken Apple, gerekli belgeleri toplayarak tüm belgeleri eyalete sundu. Belgeleri inceleyen Kaliforniya eyaleti, bir problem göremedi ve Apple için gereken izni sağladı.

Apple, akıllı telefonun yanı sıra farklı projelerin üzerinde de çalışmalarına devam ediyor. Özellikle iPhone 8 modelinde bile farklılık yaratma yoluna giden Apple, diyabet hastaları için de gizli bir proje yürütüyor. Bu kadar işin arasında da sürücüsüz araç üretimine merak salan Apple, gerektiği izni alabildi.

İzin aldıktan sonra, sıra patent durumuna geldi. Apple, istediği patent dosyalarını da elde edebilirse, sürücüsüz araç yapımına zaman kaybetmeden başlayacak. Bu projenin de gizli şekilde yürütülmesi bekleniyor. Çünkü Apple, diyabet hastaları için yaptığı çalışmayı bile gizlice yürütüyor.

Apple, bu sefer patent olayında çok dikkatli adım atmayı hedefliyor. Samsung ve çeşitli şirketlerle patent davası yüzünden bir hayli sıkıntı çeken Apple, aynı sıkıntıları yaşamamak için de oldukça temkinli davranış sergiliyor.

Önümüzdeki aylarda ise, sürücüsüz araç çalışmaları yapılırsa mutlaka sızıntılar ortaya çıkacaktır. Bu sızıntılara ve bilgilere bakarak, projenin hangi aşamada olduğunu rahatça anlayabiliriz. Şuan için tüm kullanıcılar merak içinde.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir