Apple Tarafından iOS 12.1.3 Beta Güncellemesi Yayınladı

Apple Tarafından iOS 12.1.3 Beta Güncellemesi Yayınladı

Çin pazarını kaybetmemek adına çaba gösteren Apple tarafından resmi olarak iOS 12.1.3 Beta güncellemesi yayınlandı. Güncellemenin içeriği ise, Qualcomm patent ihlallerine yönelik değişiklikleri kapsıyor. Aynı zamanda iOS 12.1.3 beta güncellemesi ile iPhone’larda mevcut olan e-SİM özelliğindeki bazı hatalarından düzeltilmesi amaçlanırken; Apple-Qualcomm arasındaki savaşlardan cihazların sorun yaşamaması adına önemli değişiklileri içeriyor.

Apple Tarafından iOS 12.1.3 Beta Güncellemesi Yayınladı

Apple ile Qualcomm arasında patent ihlaline dair açılan mahkemede, Apple tarafından Qualcomm’a yönelik bazı patentlerin ihlal edildiği kararına varılmış; iPhone 6S, iPhone 6S Plus, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 8, iPhone 8 Plus ile iPhone X’in Çin satışlarının durdurulmasına dair kararın çıkması gündeme gelmişti. Böylelikle Apple, Çin’de satışlarının durdurulmaması amacıyla iOS 12.1.3 beta güncellemesini yayınlayarak, patent ihlallerini ortadan kaldıracak düzenlemelere yer veriyor.

iOS 12.1.3 beta güncellemesine ile beraber son uygulamalar ekranı için yukarıya doğru kaydırmak ile akranı kapatma animasyonu değiştirilirken, duvar kağıtlarını boyutlandırma da arayüzünde de değişikliklere yer verilmiş. Bu sayede Apple, en büyük olan akıllı pazarında kalıcılığını devam ettirmeyi amaçlıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir