Apple Watch 3’ü Bekleyenler için Kötü Haber!

KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo’ya göre, bu aylarda yeni iPhone’larla birlikte piyasaya sürülmesi beklenen Apple Watch 3’ün tasarımında belirgin bir değişme yok. Analistin paylaştığı son yatırımcı notunda ise, üçüncü nesil Apple Watch’un sadece kendi LTE modemi ile öne çıkacağı bilgisi verilmektedir.

Apple Watch, 38mm ve 42mm’lik mevcut kasa boyutunu koruyacak ve iPad’e çok benzer bir şekilde LTE ve LTE’siz (Cellular) olmak üzere iki sürümde satılacak. Daha önce ortaya çıkan söylentilere göre, ABD’deki büyük operatörler yeni LTE modemli Apple Watch için özel olarak hücresel planlarının olduğunu aktarmıştı.

Kuo, 2017 yılının ikinci yarısında yeni Apple Watch modellerinin sevkiyatlarının 8-9 milyona kadar ulaşacağına, LTE modemli modellerin ise bu sevkiyat rakamının yüz de 35-40’ını oluşturacağını söylüyor. Genel olarak, 2017 yılında 17.5 ila 18 milyon adet Apple Watch sevkiyatı gerçekleşeceği ve yıllık bazda yüzde 70’lik bir artışın yaşanması beklentiler arasında.

Kuo’ya göre, Apple, akıllı saatinin satışlarındaki ilerlemeyi sürdürmek için radikal tasarım değişikliğinden öte tıbbi ve sağlık uygulamaları desteğini üst seviyeye çıkaracak ve 5G desteğini akıllı saatine verecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir