Apple Watch için Android Desteği Gelecek mi?

Akıllı saat dünyasında aklımıza ilk gelen modelerden  bir tanesi ise Apple Watch. Fakat son zamanlarda atılan bir çok adımdan sonra Apple Watch serisinin kazandığı yerini kaybedeceği düşünülüyor. Tüm detaylar haberimizde…

İlk olarak Samsung’un yeni seri Gear S3 akıllı saatlerinin standartların üzerinde bir saat oluştuğunu söylemekte fayda var. Bu saatin hem tasarım açısından iyi olması hemde performans bakımından iyi olması sayesinde Samsung akıllı saat serilerini de yeniden yarışa dahil etti. Ayrıca Apple’nin bu konuda geride kalmasının başka nedenleri de bulunuyor.

Android Wear 2.0 İle iOS Desteği

Samsung yapmış olduğu bu adımlar sayesinde iPhone sahiplerinin de artık alternatif akıllı saatleri almasına yol açtı. Ayrıca bu duruma ek olarak akıllı saatler için Android Wear 2.0 işletim sisteminin yayınlanacak olması ve birçok model için iOS desteğinin de gelmesi Apple firmasını bu konuda ikinci plana attı. Apple’nin akıllı saatleri geri kalıp Android işletim sistemli saatler ileri çıkarken, Apple firmasının bu konuya el atması bekleniyor.

Android Desteği Gelir Mi?

En çok sorulan sorulardan bir tanesi ise Apple Watch akıllı saatleri için bir hamle yaparak Android işletim sistemi desteğinin geleceği yönündeydi. Kesin olarak bu konuda herhangi bir adımın olmadığını söyleyelim. Apple Android işletim sistemine karşı oldukça net bir tavır sergiliyor. Fakat Apple bu yarış içerisinde çok geriye düşer ise Android işletim sistemi için bir hamle yapabileceği söz konusu. Henüz kesin bir bilgi yok olursa sizleri bilgilendireceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir