Apple Watch ile iPhone Olmadan Müzikler Nasıl Kontrol Edilir?

Yapılan değişiklikler ve güncellemeler sonucunda Apple’ın watchOS sürümünde bir hayli farklar meydana gelmişti. Daha sonra 4.3 sürümünün hemen ardından Apple, Apple Müzik uygulamasına yeniden yön vererek Apple Music kütüphane desteğine de kapı açtı. Bu özellik tam anlamıyla açık olmamakla beraber, kütüphanenizin tamamını yine de iPhone cihazınız olmadan Watch cihazınız üzerinden kolay bir yöntemle yönlendirebilirsiniz. Peki bu işlemi nasıl yapacağız?

Apple Watch ile iPhone Olmadan Müzikler Nasıl Kontrol Ediliyor?

  • Öncelikle Apple Watch cihazınız ile iPhone cihazınız arasındaki bağlantıyı tamamen kesmelisiniz.
  • Daha sonra Bluetooth kulaklıklarınızı Apple Watch cihazınız ile eşleştirin.
  • Eşleştirme işlemi tamamen bittikten sonra akıllı saatinizden Apple Müzik uygulamasına yönelin. Kitaplık kısmına dokunun ve ardından müziğinizi seçin. Bu işlemi yaptıktan sonra artık Apple Watch cihazınız, iPhone cihazınızdan bağımsız bir şekilde Wi-Fi veya LTE radyosu alanını kullanarak müzik akışına başlayacaktır.

Aşağıdaki resimlerde de, bu konu hakkındaki Watch görüntülerini görebilirsiniz. Eğer adımları doğru takip edebilirseniz, hiçbir problem yaşamayacağınızı söyleyelim. Dikkat gerektiren bir iş olduğundan dolayı, işlemlerinizi dikkatli yapın ve adımları teker teker yerine getirdiğinizden emin olun. Artık bu işlemler sayesinde iPhone cihazınıza ihtiyacınız olmadan akıllı saatiniz üzerinden de müziklerinizi yönlendirebileceksiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir