Apple Watch ile Konum Nasıl Gönderilir?

Bildiğimiz üzere gün geçtikçe teknoloji gelişmeye devam ederek, hayatımıza bir çok yeni alet girmeye başlamıştır. Bu aletlerden bir tanesi ise Apple Watch, bu cihaz günümüzde oldukça popülerdir. Şimdi siz değerli okuyucularımıza Apple Watch ile nasıl konum gönderimi yapabiliriz? bundan bahsedeceğiz…

Bildiğimiz gibi teknoloji öyle bir boyuta gelmiş ki artık tüm yaşantımıza girmiş durumda ve gün geçtikçe gelişmeye devam ediyor. Bu gelişim sonucunda hayatımıza giren Apple Watch ile bir çok işimizi rahatlıkla yapmamız mümkündür. Bu durumlardan bir tanesi ise biz oldukça kolaylık sağlayan zaman kaybının önüne geçen konum gönderme işlemini Apple Watch çok rahatlıkla yapabilirsiniz. Bu sayede bir kişiyi bulunduğunuz yere davet ederken adres tarif etmek yerine konumunuzu gönderebilirsiniz.

Apple Watch ile konum göndermek istiyorsanız eğer ki bunu  iMessage uygulaması ile yapabiliriz. Bir çok Apple Watch kullanıcısı konum gönderme nasıl oluyor henüz bilmemektedir. Biz siz değerli okuyucularımız için Apple Watch ile  konum gönderme  işlemini anlatacağız. Aşağıda vermiş olduğumuz adımları tek tek yaparak istediğiniz kişiye rahatlıkla konumunuzu gönderebilirsiniz.

– İlk yapmamız gereken iMessage uygulamasını açmak olacaktır.

– Konumunuzu göndereceğiniz kişiyi belirleyerek seçiniz.

– Mesajlaşma ekranı açık olduğu zaman ekrana basılı bir şekilde tutun.

– Bu adımlardan sonra ekrana gelecek olan konum gönder kısımından konumunuzu gönderin.

Apple Watch  ile konum göndermek gördüğünüz üzere yapmanız gerekenler bu kadar basittir. Fakat göndermiş olduğunuz konum o anki konumunuz olacaktır. Eğer ki konumu gönderdikten sonra herhangi bir yer değişikliği durumu olursa yeniden atmanız gerekmektedir. Kolay olması sebebiyle ve arkadaşlarınızın sizi daha çabuk bir şekilde bulabilmesi amacıyla  Apple Watch ile konum gönderme servisi oldukça kullanışlıdır.

Henüz bu aracı kullanmadım fakat yaptığı işlemlere bir göz attığım zaman gerçekten de teknolojinin ne kadar geliştiğini görebiliyoruz.  Umarım yazımız sizler için faydalı olmuştur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir