Apple Watch’a Nasıl Müzik Yüklenir ve Nasıl Dinlenir?

Apple Watch kullanıcıları, müzik  dinleme konusunda bazı sıkıntılar yaşayabiliyor. Özellikle Watch’lerine nasıl müzik yükleyeceklerini ve iPhone ya da Bluetooth hoparlörlerden nasıl kontrol altına alacaklarını bilemiyorlar. Fakat tüm bunları uygulayabilmek, oldukça kolay.

Apple Watch, iPhone cihazınızda çalan bir müziğe müdahale etme olanağı sağlıyor. Bu sayede Watch kullanıcıları, iPhone cihazlarını ceplerinden çıkarmadan çalan müzikle alakalı değişiklikler yapabiliyorlar.

Apple Watch’ta Müzik Uygulaması Nasıl Açılır?

Apple Watch üzerinden müzik uygulamasına ulaşmak için iki farklı yol izleyebilirsiniz. İlk olarak ana ekrana dönüş yaparak, müzik simgesine dokunup müzik uygulamasını açabilirsiniz. Bunun yanı sıra müzik dinliyorsanız, saat yüz ekranına gelerek yukarı doğru parmağınızı kaydırmalısınız. Bu sayede Glances aracılığıyla denetimlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Apple Watch’da Şarkı Seçmek

Müziklerinize göz atarak müziği değiştirmek veya müzik başlatmak istiyorsanız, Şimdi Yürütülüyor (Now Playing) seçeneğinin sol üst köşesinde bulunan butona dokunmanız yeterli olacaktır. Menüye girdikten sonra albümler, müzikler ve şarkıcılar gibi çeşitli menüleri de gezebilirsiniz.

Apple Watch’a Şarkı Yüklemek

Müzik dinlemek için, sadece iPhone cihazınızda bulunan müzikleri dinlemenize gerek yok. Apple Watch, ayrıca dahili depolama alanıyla birlikte geldiği için ekstra müzik de atabilirsiniz.

Bunu yapabilmek için ilk olarak Apple Watch cihazınızı şarja bağlayın ve daha sonra iPhone cihazınızdan da Watch’ı açın. Uygulamayı açtıktan sonra müzik seçeneğine girerek, atmak istediğiniz müzikleri seçin ve müzik ekle butonuna dokunun. Üstte bulunan ‘’Otomatik Olarak Ekle’’ seçeneğine de dokunduktan sonra, artık müzikler Apple Watch’a yüklenmeye başlayacaktır.

Apple Watch’da Bluetooth Kulaklıkla veya Hoparlörle Müzik Çalmak

Apple Watch saatinizde, kendi hoparlörleri ile herhangi bir müzik oynatamazsınız. Bunun yerine saatinizdeki müziği Bluetooth kulaklığa veya kablosuz hoparlöre yönlendirebilirsiniz. Bunu yapabilmek için de, yönlendirme yapacağınız cihazların Bluetooth özelliklerini açın. Daha sonra akıllı saatinizin ayarlar kısmına girerek açık olan cihazlarla eşleştirme yapın. Müzik uygulaması açıldıktan sonra son olarak saatinizin ekranına sıkıca dokunun ve AirPlay simgesine dokunarak, bir çıkış kaynağı belirleyin.

Apple Watch Series 3’te Müzik Çalmak

Apple Watch Series 3’lerde, bu yöntemlerin işe yaramadığını belirtelim. Cihaz hücresel yetenek istediği için, ancak Apple Music uygulamasıyla bunu başarabilirsiniz. Apple Music uygulaması hem basit bir ara yüzü, hem de hücresel yetenek sistemini desteklemektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir