Apple, Yeni Parmak İzi Sensörünün Patentini Aldı!

Apple şirketi, yeni iPhone modellerinde kullanabilmek için her koşulda problemsiz çalışabilen bir parmak izi sensörünün patentini aldı. Patenti aldıktan sonra herhangi bir açıklama yapılamazken, önümüzdeki günlerde yeni çıkacak olan iPhone modelinin üzerinde kullanılması bekleniyor.

Apple şirketine rakip olabilme niteliğinde çalışmalar yapan Samsung, Galaxy S8 ve S8 Plus modellerini tanıtmıştı. Parmak izi sensörünün kullanılması da akıllara hemen iPhone modellerini getirdi. Tanıtımdan hemen sonra gözler, Apple üzerinde yoğunlaştı.

Apple ise, çok geçmeden sorunsuz çalışabilen parmak izin sensörünün patentini aldı. Yeni sensörün özelliklerinden bir tanesi de, diğer sensörlere göre daha iyi performans göstermesi. Önceki parmak izi okuyucularının üzeri kirlendiğinde veya ıslandığında, telefonu açmak tamamen problem oluyordu. Yeni alınan patentle beraber bu sorunun da ortadan kalkması bekleniyor.

Ultrasonik bir özellik barındıracak olan yeni parmak izi okuyucusu, hiçbir kötü hava koşulundan da etkilenmeyecek. Yağmurlu havada, çamurda ve kirde her zaman rahatlıkla kullanılabilecek. Patent şirket tarafından kısa sürede alındı fakat çalışmalar hala devam ediyor.

Yeni parmak izi okuyucu sensörünün hangi cihaz üzerinde deneneceği henüz bilinmiyor. Apple, yaptığı açıklamalara göre de birkaç ipucu vermekten geri kalmıyor. Beklenenlere göre yeni parmak izi okuyucusu, ilk olarak iPhone 8 modeli üzerinde denenecek.

Önümüzdeki aylarda tanıtılacak olan iPhone 8 modelinin bir takım özellikleri hakkında yorumlar gelmeye devam ediyor. Bakalım yeni sensör bu cihazda kullanılacak mı?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir