Apple Yılın Dördüncü Çeyreğinde 46.7 Milyon iPhone Satışı Yaptı!

Apple, bu sezon iPhone 8 modellerinden pek fazla satış yapamasa da, yine de yılın dördüncü çeyreğini muhteşem bir şekilde kapattı diyebiliriz. Yepyeni çalışmalarıyla ve adından söz ettirebilen cihazlarıyla gündeme gelen Apple, her alanda mükemmel bir satış potansiyeli yakaladı.

Şirketin açıkladığı verilere dikkatlice baktığımızda, Apple firmasının yılın dördüncü çeyreğinde yaklaşık 52.6 milyar dolar kasasına koyduğunu görebiliyoruz.

iPhone X Katkısı Büyük

Son zamanlarda satılan modellere baktığımızda, X modelinin bu yükselişe katkısının büyük olduğunu görebiliyoruz. 10.yıla özel olarak üretilen iPhone X modeli, 10.yılda da mükemmel bir patlama yaşattı diyebiliriz. Özellikle iPhone 8 modelinde beklediği verimi alamayan şirket, X modeliyle bu açığın büyük çoğunluğunu da kapatacak.

Satışlar Sadece iPhone Değil!

Yılın dördüncü çeyreğinde yaklaşık 52.6 milyar dolar para kazanmayı başaran şirket, sadece iPhone satışlarıyla bu miktarı yükseltmedi. Uzun zamandır satışta olan iPod ve iPad modelleri de, Apple’ın zirvede kalmasını sağladı. Firmanın açıklamalarına göre yeni X modeli tüm dünya pazarına düştüğünde, daha büyük kazançlar sağlanacak.

Apple, kazancını arttırma yönünde emin adımlarla ilerliyor. Bir de işin içerisine iPhone X modeli girince, gerçekten Apple bizlere büyük bir kazanç sürprizi yaptı diyebiliriz. İlerleyen günlerde tüm modellerin global pazarlara yayılmasıyla, kazançlar daha da yükselecek. Bakalım Apple şirketi, ilerleyen günlerde mükemmel verim alımına devam edebilecek mi?

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir