Apple’da İkinci Kez Bükülme Sorunu

Apple’da İkinci Kez Bükülme Sorunu

Steve Jobs tarafından sunulan mükemmeliyetçi ilkeler sayesinde en kaliteli markalar içerisine giren Apple, bu ilkede sapma yaşandığını gösteren hatalarla gündeme geliyor.

2014 yılında ilk kez iPhone 6 ve iPhone 6 Plus modelleri bükülme sorununu yaşarken, sorun hemen çözülmüş ve bir sonra ki yıl 6S ailesi için daha güçlü bir alüminyum kullanılması tercih edilmişti.

iPad Pro 2018 yılında piyasaya sürülen yeni bir model olmasına rağmen, yaşadığı bükülme sorunundan dolayı başı dertte ve bazı kullanıcılar bükülme sorununu yaşamadan ürünü iade etmeyi tercih ediyor. Apple konu ile açıklama yapmış, isteyenlerin parasını geri alabileceğini, isteyenlerin de ürün değişimi yapabileceğini belirtmişti.

Apple’da İkinci Kez Bükülme Sorunu

Apple’da Pazarlama Müdürü olarak görev yapmış Michael Gartenberg, bükülme sorununu yaşamış bir kişi olarak iPad Pro’yu geri iade ettiğini Twitter hesabından açıklamış ve böyle bir olumsuzluğun Apple’ın marka değerine ciddi zarar verdiğini ve markanın böyle bir şeye izin vermemesi gerektiğini belirtti. Aynı zamanda gönderisinde bazı monitörlerin ölü piksellerle çıktığını belirten Gartenberg, Apple’ın bu hatayı kabul etmediğini ve sorun olarak görmediğini ifade ederken; kalite kontrol departmanının Apple bünyesinde iyi görev yapmadığını belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir