Apple’dan geri adım…

Apple Parmak İzi Teknolojisine Geri mi Dönüyor?

Apple, iPhone satışlarının düşmesi üzerine farklı çözüm arayışlarına girerken, değerlendirmeler sonucu iPhone modelleri için ekrana gömülü olan parmak izi tarayıcısı getiriliyor.

Eylül ayında düzenlenen lansman etkinliği kapsamında tanıttığı iPhone Xs ve iPhone Xs Max ile iPhone XR telefonlarını tanıtırken, tüm cihazlarının A12 işletim sisteminden gücünü almasını gibi iyileştirmeler ile birlikte iOS 12 ile gelen özellikler birleşince Apple cihazlarının satış rakamlarında rekorlar bekliyordu ama sonuç beklenilen gibi olmadı ve telefonlar rağbet görmedi.

Apple’dan geri adım…

2018 model iPhone’lar beklenenin çok altında satılması üzerine Apple geri adım atarak ‘’Face ID’’ özelliğinden çok güvenmesine rağmen vazgeçerek, parmak izi teknolojine geri dönmeye karar verdi.

Apple, parmak izi tarayıcıyı geri getirmesine rağmen Face Id teknolojisinden vazgeçmeyerek, alternatif olarak cihazlarına koymaya devam edecek. Aynı zamanda iki adımlı doğrulama sistemi olarak Face ID ve parmak izi tarayıcı teknolojisini birlikte kullanması da Apple’ın planları arasında yer alsa da eleştiri almamak yerine bu sistemi zorunlu hale getirmek yerine alternatif olarak sunması da beklentiler arasında yer alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir