Apple’dan Türkiye’deki Müşterilerine Uyarı!

Apple, geçtiğimiz günlerde, Türkiye’deki müşterilerine bilgi konulu bir e-posta göndererek Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK)’nun yapmış olduğu ve yakın zaman içerisinde yürürlüğe girecek olan bir kararından dolayı uyarıda yaptı.

Apple’ın böyle bir e-posta gönderip uyarı yapmasının nedeni, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun 18 Ağustos 2017 saat 00:01 tarihi itibari ile tüm kullanıcıların kredi kartı ve bankamatik müşteri kartlarını internet alışverişinde kullanıma tamamen kapatılacak olmasıdır. Elbette BDDK bu kararı tümüyle kullanıcı güvenliğini ele almak için tedbir amaçlı aldı fakat önümüzdeki günlerde, özellikle de 18 Ağustos tarihinde çok büyük sorunlar yaşanacağı açık.

İşte tam da bu noktada, başta bankalar olmak üzere Apple gibi büyük şirketler müşterilerini bilgilendirerek 18 Ağustos itibariyle çeşitli aksaklıkların yaşanmaması için son derece çaba gösteriyor.

Apple’ın Türkiye’deki müşterilerine gönderdiği e-posta şu şekilde;

“Sayın Apple Müşterisi,

Türkiye Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) kısa bir zaman önce kullanıcıları internet dolandırıcılığına karşı korumaya almak için yeni bir karar aldı. 18 Ağustos 2017 saat 00.01 itibarıyla tüm kullanıcıların  kullanmakta oldukları kredi ve banka kartlarını internetten yapacakları işlemlerde kullanabilmesi için bankalarıyla irtibata geçerek istenilen onayları vermeleri gerekecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir