Apple’den Garanti Müjdesi!

Bildiğimiz gibi servis dışı parça değişimlerinde cihazı garanti kapsamından çıkıyordu. Bu konu hakkında Apple’den kullanıcılarına iyi bir müjde geldi. Tüm detaylar haberimizde…

Fiyatların uygun olması sebebiyle 3. parti servislere cihazlarını tamir ettiren kullanıcılar, artık garanti desteğinden yararlanabilecekler.  Binlerce lira verdiğimiz telefonların başına bir çok olay gelebiliyor. Eğer ki cihaza sizden kaynaklı bir zarar meydana geldiyse, cihazın muhatabı firma, garanti koşulları kapsamına almayarak belli bir ücret talebinde bulunmakta. Hasara bağlı olarak değişen fiyatların normal fiyatlara göre biraz da yüksek olması, bir çok kullanıcının 3. parti servislere gitmesine yol açmakta yada daha iyi takip edebilmek amacıyla 3. servisleri seçeriz.

Bahsettiğimiz servislerde uygun fiyatlarla onarılan cihazlar, ileri ki zamanlarda bu değiştirilen parçala yüzünden başka kısımlardan arzılanabiliyor. Bu sorundan dolayı meydana gelen problemler için cihaz ana servisine gittiğinde ise parça değişikliği nedeni yüzünden cihazınız garanti  kapsamının dışında kalmaktaydı. Bu durumdan şikayetçi olan bir çok kullanıcı cihazının garanti kapsamının bitmemesi için yüksek paralar ödeyerek yaptırmak zorunda kalıyor.

Fakat Apple şirketi bu işe bir el atarak bir çok kullanıcısı bu durumdan kurtarmayı planlıyor. MacRumors’un elde ettiği bir çok bilgiye göre üçüncü parti servisler tarafından ekran değişimi yapılan iPhone’lara garanti servisi sağlanacak.  Bu bildiri Apple mağazısında ki bir çok kişiye ulaştırıldı. Fakat Apple bu durumun gerçekleşmesi için bazı şartlar aradığını vurgulamakta.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir