Patentler, Katlanabilir iPhone’lara İşaret Ediyor

Apple’ın Aldığı Patentler, Katlanabilir iPhone’lara İşaret Ediyor

Teknoloji devi olan Samsung tarafından yakın zamanda katlanabilir telefon çıkacağı açıklanırken, tarih olarak 2019 yılının ilk çeyreği veriliyor. Bu telefon kendinden çok da bahsettirirken, prototipi Samsung tarafından düzenlenen etkinlikte gösterildi.

Söylentiler doğrultusunda katlanabilir telefon çıkaran tek Samsung değil ve Huawei de böyle bir telefon tasarımı içerisindeyken, Apple’ın da böyle bir arayış içinde hatta halka açık şekilde paylaşılmış olan Apple patent dosyalarında da görülebiliyor.

Apple tarafından OLED tercihini de patentler arasında görmek mümkün ve iphone X ile birlikte OLED teknolojisine döndüğü de görülüyor. Ekranı bükülme ve katlamalara daha dayanıklı olmasını sağlamak adına Apple, yepyeni bir kaplama geliştirdi. OLED ekrana uygulanan bu kaplama bükülme ve katlamalara karşı da daha koruyucu olarak işlevini yerine getiriyor.

Apple’ın patentinde dikkat çeken ise hem içe hem de dışa katlanabiliyor telefon olması… Şu an Samsung’da telefon içe katlanırken, dışa katlandığında kırılmayacak bir cam üretilememesi nedeniyle tek yönlü katlandığı belirtiliyor. Apple bu sorunu aşmaya çalışıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir