Apple’ın Artırılmış Gerçeklik Gözlüğü Nasıl Çalışacak?

Apple’ın AR (arttırılmış gerçeklik) gözlüğü büyük bir ihtimalle bu sene gelebilir. İşte şirketin artırılmış gerçeklik gözlüğü hakkında bilmediklerimiz tüm her şey bu yazımızda daha fazla uzatmadan yazımıza geçelim…

Apple’ın akıllı bir gözlük üzerinde çalıştığı hakkında bir çok haber yer alıyor. Fakat bu söylentilere baktığımız zaman büyük ihtimalle  Apple’ın yeni bir giyilebilir cihaz ki muhtemelen artırılmış gerçeklik ve/veya sanal gerçeklik gözlüğü hakkında çalışma yapıldığını söylememiz yanlış olmayacaktır. Gözlüğün işlevi hakkında ise Apple’ın gözlükte yer vereceği dijital camın, kullanıcıların hızlı videoları çekmesini sağlayan Snapchat’ın gözlüğüne oldukça benzemektedir.

Apple’ın Artırılmış Gerçeklik (AR) Gözlüğü

Apple’ın, Alman optik şirketi Carl Zeiss ile dijital şirketiyle beraber daha önceden bir çalışma yaptıklarını dile getirmişti. Ünlü bir blog yazarı olan Robert Scoble yapmış olduğu bir habere göre Apple firmasının  Alman optik şirketi Carl Zeiss ile artırılmış gerçeklik gözlüğü konusunda çalıştığı yönünde.

Apple’ın Artırılmış Gerçeklik Gözlüğü Nasıl Çalışacak?

Artırılmış gerçeklik gözlüğü rahatlıkla iPhone’a kablosuz olarak bağlanabilecek. ullanıcıların görüş alanın yer alan görüntüleri çok rahat bir şekilde  iPhone’dan alınan ve gözlük üzerindeki bilgilerle tamamen kullanıcının gözleri önüne serecek. Bu gözlük hakkında Bloomberg’in yapmış olduğu habere göre bu çıkması beklenen cihazın halen araştırma aşamasında olduğunu belirtmektedir.

Apple’ın Artırılmış Gerçeklik Gözlüğü Ne Zaman Tanıtılacak?

En son güvenilir bir kaynağın yaptığı habere göre Apple firmasının bu sene içerisinde bu gözlüğü çıkaracağı yönünde. Konuyla ilgili olarak konuşan blogger Robert Scoble, bu gözlüğü Apple’nin seneye sunacağını fakat bu senede sunabileceğini dile getirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir