Apple’ın özentisi patent almasına neden oldu!

Apple’ın Özentisi Patent Almasına Neden Oldu!

Son yıllarda istediği ve beklediği başarıyı bir türlü yakalayamayan Apple, Huawei P20 Pro marka telefonun arka tasarımında bulunan gradyan kaplama gibi benzer bir tasarım için patent aldı.

Apple’ın özentisi patent almasına neden oldu!

Önümüzdeki yıllarda satışa sunulacak iPhone’lar için tasarım patenti alan Apple, patentinin adına Surface Finihing ismini verirken, iPhone 8, iPhone X, iPhone XS ve iPhone XS MAX‘ta bulunan düz cam kaplamanın daha sonraki modeller için değiştirilmesi bekleniyor. Yeni tasarımlar, Huawei P20 Pro’nun arka tasarımlarından esinlenecek.

Gelecek iPhone modelleri için dış cam kabuğun altında bulunan yüzey renk değiştiren ve gökkuşağı efekti veren degradeli bir görünüm ile karşımıza çıkması bekleniyor.

MySmartPrice tarafından yapılan habere göre, cihaz yüzeyinde farklı oluklar oluşturmak için “Computer Numerical Controlled” adı verilen Bilgisayarla Sayısal Kontrol (CNC) isimli araç kullanılarak, oluklarda ışığın yüzeye yansımaları değişirken, gökkuşağı efekti verilebiliyor.

Yeni özelliğin kaçıncı nesillerde kullanılacağı henüz bilinmese de Apple tarafından tasarımda değişikliğe gidilmesi fikri kullanıcılarının heyecanlanması için yeterli oluyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir