Apple’ın ucuz batarya değiştirme kampanyası sona eriyor

Apple’ın Ucuz Batarya Değiştirme Kampanyası Sona Eriyor

Apple hem son dönemlerde satışlarında yaşadığı düşüş nedeniyle hem de eski modelleri için işlemcilerin yavaşlaması üzerine kullanıcılarının gönülleri almak adına ‘’ucuza batarya değişimi’’ yaparak, eski telefonlarının yenilenmesini sağlıyordu ve hazırladığı bu kampanya 31 Aralık 2018 tarihinde sona ereceğini duyurdu.

Apple’ın ucuz batarya değiştirme kampanyası sona eriyor

Eski bataryalar zamanla zayıflıyor ve iPhone’lara ait olan işlemcileri için güçleri yetmiyor ve böylelikle telefonlar tam güç kullansa da kapanma gibi bir sorunla karşılaşıyor. Bu sorunu çözmek adına da cihazlarını yavaşlatma kararı alan Apple,  iOS 10.2.1 güncellemesi ile yavaşlatmayı sağlayan Peak Performance Capacity özelliğini yayınlamış ve bu konuda da kullanıcılarına herhangi bir bilgi şirket tarafından verilmemişti. Bu yüzden kullanıcılarından büyük tepki gören Apple çözümü ucuz fiyata batarya değiştirme kampanyası ile bulmuştu.

iPhone SE, iPhone 6s, iphone 6s Plus, iPhone 7, iPhone7 Plus, iPhone8 ve iPhone 8 Plus ya da iPhone X modellerinden birini kullanıyorsanız, 29 dolara indirilmiş olan batarya yenileme ücretinden bu ayın sonuna kadar faydalanabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir