Apple’ın Viral Şekilde Yayılan iPhone 7 Plus’ın Patlama Videosu!

Geçen sene sık sık karşılaşmış olduğumuz telefon patlama haberlerine yenileri eklenmeye devam ediyor. Patlayan telefonlardan birisi ise iPhone 7 Plus. Tüm detaylar haberimizde…

Bir çoğumuzun hatırlayacağı üzere geçen sene teknoloji haberlerinde en çok karşılaştığımız durumlardan bir tanesi ise telefonların patlama haberleriydi. Samsung Galaxy Note 7 üzerinde yaşanan bu patlama olayları, iPhone olmak üzere bir çok modelde de meydana gelmişti. Uzun süredir bu tarz haberleri görmüyoruz derken bir yenisi daha geldi. Bu seferde iPhone 7 Plus modeli patladı. Apple’nın araştırdığı bu olayda, Amerika’nın Arizona eyaletinde yaşayan bir kızın telefonu herhangi bir şey yapmadan patladığını iddia etmesi ile başlamış.  Ayrıca telefonun patladığı andaki fotoğrafını paylaşan kız birde telefonun soğuduktan sonraki halini paylaşmış.

Gelen bir çok  bilgiye göre orijinal parçalar ve orijinal şarj aleti kullanan kızın telefonun henüz neden patladığı kesin olarak bilinmemekte. Fakat bu olaya hemen gereken hamleleri yapan Apple firması, bu telefonu inceleme altına alarak sorun hakkında çalışmalara başlamış.

Olayı yaşayan Olivas, “Geçen sabah, telefonumu baş ucumda sarja takarak uyumuştum. Fakat erkek adaşım telefonumu soyunma odasına koymuş. Erkek arkadaşım soyunma odasına gittiğinde telefonun patladığını ve duman çıktığını görmüş.”  diyerek durum hakkında bilgi vermiş. Apple ise bu telefonu alarak incelemeye başlayarak mağdur olan kıza ise geçici olarak bir telefon vermiş durumda. Bu konu hakkında bilgi gelmeye devam ettikçe sizlere sunacağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir