Apple’ın yeni ekran tasarımı

Apple’ın yeni ekran tasarımı

iPhone 6‘dan beri gelen tasarım anlayışını iPhone X ile değiştiren Apple, iPhone XS serisiyleaynı ekran tasarımına devam etmişti. Şimdi ise yeni yılla beraber, farklı bir tasarımı benimseyecek olan Apple, konsept görsellerini de sundu.  Çentiksiz yepyeni iPhone tasarımı daha kullanılmadan etkileyici bir ekran kasa kullanacağına işaret ediyor.

Şu anda şirketler, çentiksiz adı verilen ekranda sadece kamera için delik bulunan ekran tasarımları üzerinde çalışırken, yeni iPhone tasarımlarımda bu yönde çalışıyor. Apple bu konuda hızlı olması gerektiğinin de farkında ve 2016 yılında bu konu ile ilgili de bir patent almıştı. Hatta bu patentte şirketlerin hızlı çalışmasına yol açarak, çerçevesiz ekranların çıkmasına neden olmuştu.

Ice Universe tarafından yapılan tahminlere göre Apple, çentiksiz ekran tasarımına 2020 yılında geçerken, bunun nedenini de Apple’ın kullandığı Face ID teknolojisine bağlıyor. Bu teknoloji de kamera ile sensörler bulunduğu için bunu çentiksiz bir ekranda küçük bir kamera deliğine sığdırmak zaman alacak şeklinde yorumlanıyor. Ama Apple’ın bu konuda da farklı çözümler üretmesi bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir