AppLocker ile iPhone Uygulamalarını Şifreleme

İlk olarak Jailbreak kullanıcıları için oluşturulan ve güçlü bir şifremele programı olan AppLocker, iOS kullanıcıları tarafından da rahatlıkla kullanılabiliyor. AppLocker ile iPhone cihazınızdaki uygulamaları kolayca şifreleyebilirsiniz.

AppLocker Nasıl Kullanılır?

AppLocker şifreleme yöntemini kullanabilmek için, iOS 10 veya daha altı sürümler kullanmanız gerekiyor. Aynı zamanda iOS sürümünüzün Jailbreak özelliğine de sahip olması gerekiyor. Uygulama içerisinde bulunan Tweak seçeneği ile de daha fazla ayar yapılandırabiliyorsunuz.

Tweak ayarlarının bulunduğu menüden cihazınızın kilidi açıkken uygulamalara erişebilmeniz için bir sefer şifre girmeniz gerekiyor. Girilen şifre yanlışsa, cihaz kilit ekranına dönülmesi gibi pek çok gelişmiş ayar mevcut.

AppLocker uygulaması ile sadece uygulamaları şifrelemeyle de kalmıyorsunuz. Aynı zamanda cihazınızın içerisinde bulunan özel klasörleri de şifreleyebilirsiniz. Yalnız, programın klasörler için 5 klasör sınırı istediğini de belirtelim. Tweak ayarları yüksek hassasiyete sahip olduğu için, cihazınız Wi-Fi’a bağlıyken kendini devre dışı bırakabiliyor. AppLocker uygulamasını indirip kullanmak istiyorsanız, Cydia’nın BigBoss reposundan 0,99 dolar karşılığında indirebilirsiniz. Tweak’ın özellikle iOS 10 sürümünde ve 64 bit cihazlarda daha iyi performansa sahip olduğunu da belirtelim.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir