AppStore Mobil Ödeme Kolaylığı Geliyor

Uzun zamandır Apple kullanıcılarının artık gelmesini beklediği mobil ödeme seçeneği artık ülkemize de geldi. Yani Türkiye üzerinden aldığınız uygulamalar telefon faturanıza yansıtılacak.

Önceden beri Android mağazasında olan mobil ödeme, sonunda AppStore’ye de bugün geldi Apple’nin açıklamasıyla bu uygulama artık başladı.

Bu haber en çokta kredi kartı kullanmayan kullanıcılar için bir avantaj oldu. Kredi kartı kullanmayan kullanıcılar artık kolay bir şekilde alışveriş yapabilecek. Tamamen faturanıza yansıtılacak olan ücret, faturanızın bir sonraki ödeme dönemine yansıtılacak.

Mobil ödeme servisini kullanabilmeniz için; Ayarlar>iTunes ve AppStore>Apple Kimliği>Apple Kimliğini Göster>Ödeme bilgilerine gelerek burada yer alan ödeme seçeneklerinden Mobil Ödeme seçeneğini seçmeniz yeterli olacaktır.

Bu haberi alan Apple kullanıcıları oldukça memnunlar. Kredi kartı kullanan kişiler ise güvenlik sorunlarından ötürü korktukları için bu haber onlara da yaradı.

Ülkemiz genelinde kredi kartı olmayan binlerce hatta milyonlarca öğrenci kredi kartı olmadığı için istediği oyun veya uygulamayı satın alamıyordu. Mobil ödeme özelliği sayesinde artık rahatlıkla kredi kartı olmayan herkes alabilecek. Yalnız bu güzel haberin birde tehlikeli yanı var.

Hattınız faturalı olduğu için çocuğunuz ya da bir başkası markete girip bir uygulama indirmek istediğinde ücretli olduğuna dikkat etmez ise işte o zaman yüklü bir fatura gelebilir. Bu yüzden uygulama alırken şifre ya daTouch ID (parmak izi) kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir