Çamaşır Makinesinde Kilit İşaretinin Yanıp Sönmesi Ne Anlama Gelir?

Gelişen teknolojiyle birlikte çamaşır makinelerinin daha pratik, daha güvenli ve daha işlevsel kullanım standartlarına sahip olmaları sağlanıyor. Özellikle ileri tekniğe sahip olan çamaşır makinesinin komplike sisteminin pratik biçimde kullanılabilir olmaları sağlanıyor. Günümüzde çamaşır makinelerinin güvenli kullanımı için özellikle çocuklu evlere yönelik çocuk kilidi özelliği bulunur. Çamaşır makinenizde yer alan kilit işaretinin/simgesinin yanıp sönmesi de bu özellik çerçevesinde gerçekleşir. Sultanbeyli Bosch Servisi merkezimize makinedeki kilit işaretinin yanıp sönmesine istinaden çok yoğun talep geliyor.

Çamaşır Makinesinin Kilit İşareti Neden Yanıp Söner?

Çamaşır makinenizin gösterge panelinde yer alan uyarı simge ve ışıkları, cihazın işlem durumu ve olası sorunlarıyla ilgili pratik şekilde bilgi alınabilmesine yardımcı olur. Çamaşır makinenizin kilit işareti de bu uyarı simgelerinden birisidir. Eğer çamaşır makinenizin kilit ışığı yanıp sönüyor veya modeline göre dijital ekranında kilit simgesi yanıp sönüyor ise çocuk kilidi devrededir.

Çamaşır makinesinin Kilit İşareti Yanıp Sönerse Ne Olur?

Çocuk kilidinin devrede yani aktif olduğunu gösteren kilit simgesinin yanıp sönmesi halinde makinenizin kontrol tuşlarını kullanamazsınız. Çocuklu evlerde makine çalışırken çocuklar tarafından tuşlarına basılmasının oluşturabileceği sorunları ve güvenlik risklerine karşı bu özellik cihazınızda yer almaktadır. Çamaşır makinenizin kilit işareti yanıp sönerken kesinlikle hiçbir tuşu faaliyette değildir. Bu yüzden çocuk kilidinin devreden çıkartılmasını sağlamalısınız. Kurtköy Samsung Servisi uzman teknikerlerimiz çamaşır makinesi çocuk kilidi devre dışı bırakma işlemi konusunda size yardımcı oluyor.

Çamaşır Makinesi Çocuk Kilidi Nasıl Kapatılır?

Çamaşır makinenizde açık konumda olan çocuk kilidini devre dışı bırakma işlemini kolayca yapabilirsiniz. Çocuk kilidini devre dışı bırakmak için devir ve kalan süre tuşlarına 3 saniye süreyle basılı tutmanız gerekmektedir. Bazı çamaşır makinesi modellerinde çocuk kilidi fonksiyonu açma ve kapama işlemi kontrol panelindeki “açma/kapama” düğmesine 5 saniye süreyle basılı tutularak gerçekleştirilebilmektedir. Çamaşır makinenizde bu işlem ile kilit simgesinin gittiğini görebilirsiniz. Bu işleme rağmen kilit simgesi yanıp sönmeye devam ediyor veya makinenizde daha farklı bir sorunla karşılaştıysanız 7/24 KavacıkSamsung Servisi merkezimize başvuru gerçekleştirebilirsiniz. Servisimiz uzman teknikerleri ve tam donanımlı servis araçlarıyla evinizde çamaşır makinesi servisi hizmetlerini profesyonel standartlarda sizlere hızla ulaştırmaktadır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir