Çamaşır Makinesinin Durulamama Yapmamasının Çözümü

Çamaşırların makinede yıkanması bir konfor standardı oluştursa da elde yıkamaya göre taşıdığı avantajları ile de dikkat çekiyor. Bu nedenle de günümüzde çamaşır makineleri yaşam alanlarının en temel gerekliliklerinden birisi haline gelmiştir. Çamaşır makinesinde yıkanan çamaşırlar, su sıkma özelliği sayesinde çok daha kısa süre içerisinde kuruyor. Bu gibi avantajları ile çamaşır yıkamayı tasarruflu hale dönüştüren ve pratikleştiren çamaşır makinelerinde durulama yapmama sorunuyla karşılaşılabiliyor. Kullanıcıların çok sık karşılaştığı çamaşır makinesi arızaları arasında bulunan durulama yapmama sorununun çözümü ise mümkündür. Çekmeköy Arçelik Servisi uzman teknikerleri tarafından hızlı ve ekonomik müdahaleler ile kalıcı bir çözüm sağlanabilmektedir.

Çamaşır Makinesi Neden Durulama Yapmaz?

Çamaşır makinesinin durulama yapmamasının birden fazla nedeni bulunabilir. Bu nedenle çamaşır makinesinin durulama yapmamasının çözümünün sağlanabilmesi için öncelikle hangi nedenlerin bu sorunun yaşanmasına yol açacağının belirlenmesi gerekir. Çamaşır makinesinin çalışma prensibi gereğince durulama yapmaması sorunu tahliye filtresinde tıkanma meydana gelmiş olmasından kaynaklı olabilir. Bununla birlikte çamaşır makinesinin elektronik kart arızası da durulama işlemini yapamamasına neden olabilecek sorunlar arasında yer alıyor. Çamaşır makinesinin durulama yapmaması sorununun çözümü için en hızlı şekilde Ataşehir Arçelik Servisi merkezine başvuruda bulunarak, hızlı bir çözüm sağlanması mümkündür.

Çamaşır Makinesinin Durulama Yapmamasının Çözümü

Çamaşır makinelerinde durulama fonksiyonunun gerçekleştirilmemesi durumunda ilk olasılık olarak tahliye filtresinin tıkanması değerlendirilmektedir. Uzman Arçelik Servisi merkezinin teknikerleri tarafından çamaşır makinesinin su tahliye filtresinde kontrol sağlanır. Eğer bir tıkanıklık bulunuyor ise makine durulama yapamayacağından, tıkanıklığın giderilmesi sağlanır. Bu süreçte makinenin su tahliye filtresinde tıkanmaya neden olan yabancı cisimler, özel ekipmanlar vasıtasıyla yerinden çıkartılır.

Cihazın durulama fonksiyonunu yerine getirmemesine neden olabilecek ikinci etken ise elektronik kartı arızalanmasıdır. Çamaşır makinesinin elektronik kartındaki bir arıza meydana geldiğinde tüketici cephesinde ciddi bir endişeye neden olabilmektedir. Ancak çamaşır makinelerinde elektronik kart arızasında parça değişimi ile çözüm sağlanabilmektedir. Sultanbeyli Arçelik Servisi teknikerleri tarafından orijinal ve kaliteli yedek elektronik kart devresi kullanılarak, gerçekleştirilen parça değişimi sonrasında makinenin durulama fonksiyonunu sorunsuz bir şekilde yerine getirmeye başlaması sağlanır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir