En Yaygın Hamilelik Belirtileri

Gebelik hesaplama temel olarak, hamile kalan kişinin, son regl döneminin son gününden itibaren, bu tarihi dokuz ay on gün ileri götürmek suretiyle, doğum yapması muhtemel olan tarihi, yaklaşık olarak hesaplamaya yarayan bir yöntemdir.  Bu yöntem sayesinde, anne, çocuğunun ne zaman doğacağına dair ortalama bir tarih elde etmiş olur. Ortalama diyoruz zira bebeklerin yalnızca yüzde 5’i tam olarak hesaplanan tarihte doğmaktadır.

Sabah bulantısı, baş ağrısı, halsizlik ve yorgunluk hissediyor iseniz ve bunlar olmadan bir süre önce, partnerinizle seviştiyseniz hamile olabilirsiniz. Bebek, ana rahmine düştüğü andan itibaren, kadın vücudunda ergenlikten beri gelişmeye devam eden kadınlık hormonları, hamile kalan kişinin bünyesinin hamilelik belirtileri açığa çıkmaya başlar.  Bu süreçte kişide bazı tuhaf veya az rastlanan durumlara rastlanabilir, ancak bunların neredeyse hepsi geçici ve bebeğin gelişmesi için ihtiyaç olan ortamın annenin vücudunda tesis edilmesi için ortaya çıkan durumlardır.

MS hastalığı, vücudu zararlı maddelerden, virüslerden, bazı bakteri çeşitlerinden koruyan, vücudunda en temel savunma mekanizması olan bağışıklık sisteminin, zararlı ve zararsız hücreleri birbirinden ayıramayıp, vücudun kendi ürettiği sinir hücrelerine hücum etmesi sonucunda ortaya çıkan bir hastalıktır. Sinir hücreleri, bağışıklık sistemi tarafından gelecek böylesi bir saldırıya direnecek şekilde tasarlanmamışlardır, yani zarar görmeleri kolaydır. Zarar gördüklerinde ise hasta olan kişinin merkezi sinir sistemi doğru şekilde çalışmaz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir