Eski iPhone'larınızı Yenilemek İçin 5 Sebep

Eski iPhone’larınızı Yenilemek İçin 5 Sebep

Siz de bir iPhone 6S ya da daha eski bir modele sahipseniz bu haberi mutlaka okumalısınız. Çünkü iPhone’nuzu yenileme vaktiniz geldi. İşte yeni modelleri tercih etmenizde etkili olacak 5 önemli fark…

Eski iPhone'larınızı Yenilemek İçin 5 Sebep

1- Pil Ömrü

Eski model bir iPhone marka akıllı telefona sahipseniz, şarj konusunda çok problem yaşamışsınız demektir ama iPhone XS, XR ve XS MAX ile şarj problemi sona erdi.

2- Kamera

iPhone 6 ile iPhone 8 arasında fotoğraf kalitesi arasında ciddi bir fark görülmezken, bu yıl kullanıma sunulan modellerde bulunan ‘‘Smart HDR’’ özelliği sayesinde kamera ciddi bir fark yaratıyor.

3- Performans

Eski bir iPhone sahibiyseniz, eski bir cip kullanıyorsunuz anlamına gelmektedir. Yeni bir işletim sistemine geçmeniz, hem telefonunuzun daha hızlı olmasını sağlarken, geçişlerin akıcı olması da demektir. Aynı zamanda arttırılmış gerçeklik ile portre modu gibi farklı özellikleri tatmanıza neden olacaktır.

4- Tasarım

iPhone modelleri son modellerine kadar siyah veya metalik renkler olmak üzere ‘‘Home’’ tuşu ya da çerçeveli tasarımlarla sunulurken; yeni modellerde ‘’Home’’ tuşu kaldırılarak, ‘’çentik’’ eklendi ve yeni bir görünüm kazandı.

5- Yeni Nesil Özellikler

Eski modellerinizde bulunmayan kritik özelliklerin olduğunu belirtmemiz gerekiyor. Bu özelliklerden bazıları ise;

  • Face ID
  • Kablosuz Şarj Özelliği
  • Daha Fazla Depolama Alanı olarak sıralanabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir