Gürültülü Çalışan Çamaşır Makinesi Sorunu Nasıl Çözülür?

Yaşam alanlarında çamaşır makinelerinin sağladığı kolaylıklar ve tasarruflar günümüzde çamaşır makinelerinin yaşam alanlarının en temel gereksinimlerinden birisi haline gelmesine neden oluyor. Çamaşır makinelerinin ileri nesil teknolojileri ile kazandıkları yüksek fonksiyonları ile her tip çamaşıra uygun yıkama işleminin gerçekleştirilebilmesini sağlamaktadır.  Böylelikle hem daha hassas hem de daha kaliteli çamaşır yıkama işlemleri gerçekleştirilebiliyor. Bununla birlikte çamaşır makinesinin yüksek devir kapasitesi sayesinde çamaşırlar makineden, neredeyse kuru şekilde çıktığından, çamaşır askısında daha kısa süreler kalarak, kuru hale gelebiliyor. Bu gibi avantajlar sağlayan yüksek devir kapasiteleri sırasında çamaşır makinesi yüksek sesler çıkartabiliyor. Ancak yeni nesil çamaşır makinelerinde program desibel seviyeleri çok düşük seviyelere indirilmiştir. Bu nedenle çok gürültülü şekilde çalışan çamaşır makinesinde bir sorun olduğunu göstermektedir. Profesyonel çözümü için mutlaka en kısa zaman dilimi içerisinde profesyonel Ataşehir Bosch Servisi çözümlerine başvuru gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Uzman teknikerlerin görev aldığı Bostancı Bosch Servisi merkezinin özel çamaşır makinesi servis hizmetleri kapsamında gürültülü çalışan makinenin sorunu kısa süre içerisinde çözülebilmektedir. Çamaşır makinesinin yüksek desibel seviyelerde çalışması birden fazla nedene bağlı olarak meydana gelebilir. Bu kapsamda da öncelikle çamaşır makinesinin düz bir zemin üzerinde olup, olmadığı veya ayaklarının zemine göre ayarlanıp, ayarlanmadığı kontrol edilmektedir. Bu kontrollerde bunlardan birisinde sorun mevcut ise ayaklar zemine göre ayarlanarak, sesli çalışma önlenir. Çünkü ayakları ya da ayağının birisi boşta olması durumunda makinede sarsıntı meydana geleceğinden çok gürültülü çalışır.

Bunun dışında çamaşır makinesinin pompa motoru, yıkama motoru, kazan gibi parçalarında meydana gelen sorunlarda gürültülü çalışma sorununun söz konusu olmasına neden olur. Bu sorunların çözümü için öncelikli olarak arıza onarım çalışması gerçekleştirilse de yeterli verimlilik elde edilemeyecek durumda ise Küçükbakkalköy Bosch Servisi merkezi uzmanları tarafından en kısa zaman dilimleri içerisinde parçanın yenisi ile değişimi gerçekleştirilmektedir. Söz konusu parça değişimleri sırasında ise sadece orijinal yedek parça kullanımı gerçekleştirilerek, olası tekrarlama olasılıklarının ortadan kaldırılması ve cihazın çok uzun süreli olarak kullanım ömrüne sahip olması sağlanmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir