Hangi iPhone Modeli En İyisi?

Apple denildiği zaman akla doğal olarak iPhone geliyor. 2021 yılının Eylül ayında yepyeni iPhone13 ailesi tanıtılacak. Söz konusu tanıtım etkinliğinin 14-15 Eylül 2021 tarihlerinde yapılması bekleniyor. Peki, şu ana kadar en iyi ve en çok beğenilen iPhone modeli hangisidir?

Yeni iPhone Satın Almak İsteyenlere Öneriler!

İlk olarak, iPhone12 ile başlamalıyız. Bu modelin çok beğenildiği biliniyor. Ancak, bilhassa iPhone11’e kıyasla daha yüksek fiyatlı olduğu dile getirilmişti. Yine de fiyat performans kriteri bakımından öne çıktığını söyleyebiliriz. Bir başka deyişle, kendisi için ödenen parayı sonuna kadar hak ediyor. Bu modeli değerli yapan özelliklerinden birisi sahip olduğu OLED ekranı! Apple; iPhone12 öncesi modellerde IPS LCD ekran kullanıyordu. Çok daha düşük bir çözünürlüğe sahip olan bu ekran; Apple’ın zaman zaman eleştirilmesine sebep oluyordu. Fakat, Apple; iPhone12 ile beraber ciddi bir değişikliğe imza attı. Bir başka deyişle, iPhone12’de iPhone12 Pro ile aynı büyüklüğe ve teknolojiye sahip olan bir ekran kullanılıyor. Bu sayede, iPhone kullanıcılarını çok daha yüksek bir görsel kalitenin beklediğini söyleyebiliriz.

Kıbrıs iPhone satın almak isteyenlerin ilk tercihi çok uzun süreden bu yana iPhone12 oluyor. Bu durum kesinlikle tesadüf değil! Apple; iPhone tasarımlarını çok fazla değiştirmemesi ile biliniyor. Fakat, iPhone12 için böyle bir durum söz konusu değil! Bilhassa iPhone12 Pro ile benzer bir tasarıma sahip olan iPhone12; yalnızca bu özelliği ile dahi beğeni topluyor. Mavi, kırmızı, siyah ve beyaz gibi renk seçenekleri de dikkat çekici! Bunun yanı sıra, önde yer alan Ceramic Shield ekranı da bilhassa iPhone11’e kıyasla oldukça iyi!

Siz de Kıbrıs iPhone satın al kararını verdiyseniz dikkate almanız gereken bir diğer modelin iPhone12 mini olduğunu söyleyebiliriz. Bilhassa kompakt bir ürün kullanmayı tercih ediyorsanız iPhone12 mini beklentilerinizi tam anlamıyla karşılayacaktır. 5,4 inç ekran özelliği ile dikkat çekiyor. Ancak, 4,7 inç ekranlı iPhone SE modeline kıyasla daha küçük bir yüzey alanına sahip olduğunu ifade edebiliriz. Bilhassa tek elle telefon kullanmak istiyorsanız bu ürünü tercih edebilirsiniz. Ekran büyüklüğü, çözünürlüğü ve pil kapasitesi ile diğer iPhone modellerinden ayrıldığını söyleyebiliriz. Buna ek olarak, iPhone12 mini; Kıbrıs iPhone en ucuz seçenekleri arasında bulunuyor.

Dikkat Çeken iPhone Modelleri!

Gelişmiş özellik arıyorsanız size ısrarla iPhone 13 Pro’yu tavsiye ediyoruz. Bu ürün; zannettiğiniz gibi çok büyük değil! Ancak, özellikleri bir hayli gelişmiş! 189 gram ağırlığı ile sorun yaratması mümkün gözükmüyor. Bunun yanı sıra, İOS14 işletim sistemini kullanıyor. 6,1 inç ekran boyutunun olduğunu ifade etmeliyiz. 128, 256 ve 512 GB depolama seçenekleri bulunuyor. Ön kamerası 12 MP olmakla beraber üçlü arka kamera kurulumunun olduğunu dile getirmeliyiz. 12 MP + 12 MP + 12 MP arka kamera özellikleriyle kendisini iPhone12 ailesinin en iyi üyesi olarak gösterenler de yok değil!

Apple Kıbrıs  mağazalarının en yüksek fiyatlı ürünü tahmin edebileceğiniz üzere iPhone12 Pro Max! Bu noktada, kendisinin parayla satın alınabilecek en iyi iPhone modeli olduğunu söylemeliyiz. Tüm iPhone ailesinin yaptıklarını yapmasının yanı sıra farklı özelliklere de sahip! Kendisi için ciddi bir para ödeyeceğinizin farkında olmalısınız. Ekran ve gövde büyüklüğü sizin için problem yaratmayacaktır. Fakat, bilhassa pil ömrünün diğer iPhone modellerine kıyasla çok daha iyi olduğunu dile getirmeliyiz. Sonuç olarak, Apple KKTC bayi müşterilerinin en çok satın aldığı ürün kesinlikle iPhone12 Pro Max!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir