HomePod’da Alarm Nasıl Oluşturulur?

Apple’ın akıllı hoparlörü olan HomePod ile sabahları uyanabilmek için bir alarm kurmak elbette mümkün. Bu işlemi yaparken iki farklı yöntem izleyeceğimizi belirtelim. İlk yöntem Siri olacak, ikinci yöntem ise ev uygulaması olacak. Peki bakalım bu iki işlemle alarmlarımızı nasıl ayarlayabileceğiz?

Siri ile Alarm Kurabilirsiniz

Akıllı asistanımızı Siri ile, alarm kurarak sabahları rahatlıkla uyanabiliriz. Bunu yapabilmemiz için aşağıdaki gibi benzer komutları Siri ile buluşturmamız gerekiyor.

  • Hey Siri, saat 11:00 alarm ayarla.
  • Hey Siri, haftanın her günü 8:00’e alarm ayarla.
  • Hey Siri, her Çarşamba ve Cuma saat 9:00’a alarm ayarla.
  • Hey Siri, her hafta sabah 7:00’a alarm ayarla.

Ayarladığınız bir alarmı Siri ile değiştirmek için örneğin ‘’Hey Siri, saat 09:00’a alarmı 03:00 ile değiştir.’’ Komutunu verebilirsiniz. Ayrıca alarmları silmek için de ‘’Hey Siri, alarmların tümünü sil.’’ Komutunu verebilirsiniz. Buna benzer komutları vererek, alarmlar arasında değişiklikler de yapabilirsiniz.

Ev Uygulamasıyla Alarm Kurabilirsiniz

  • Öncelikle ev uygulamasını açmalısınız.
  • 3D Ana ekranda bulunan HomePod simgesine uzunca basın.
  • Alarmlar kısmına hafifçe dokunmalısınız.

Karşınıza gelecek menüden ‘’+’’ seçeneğine dokunursanız yeni bir alarm düzenleyebilirsiniz. Bunun yanı sıra ‘’Düzenle’’ menüsüne gelerek daha önce ayar yapılmış bir alarmı yeniden düzenleyebilirsiniz.

HomePod’da Çalan Alarmı Nasıl Kapatabilirim?

HomePod’unuz sabah sizi kaldırdıysa, uyandıysanız ve alarmı kapatmak istiyorsanız, cihazınızın üst kısmında ışıklar yanıp söndüğünü görebilirsiniz. Alarmı kolayca kapatabilmek için cihazınızın üst kısmına dokunmanız yeterli olacaktır. Ayrıca bu işlemi Siri ile gerçekleştirmek isterseniz ‘’Hey Siri, alarmı kapatın’’ komutunu verebilirsiniz.

Eğer yatağınızdan çıkmak istemiyor ve biraz daha dinlenmek istiyorsanız ‘’Hey Siri, erteleme’’ komutunu verebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir