iOS 10 Bluetooth Sorunları Nasıl Çözülür?

iOS 10’un çıkmasıyla beraber bir çok yenilik geldi. Fakat bu yeniliklerden ardından bir çok hatayı da getirdi. OS 10 ile ortaya çıkan sorunlardan biri de bluetooth bağlantı sorunu. Bu yazımızda siz değerli okuyucularımız için iOS 10 Bluetooth Sorunları Nasıl Çözülür ? sorusunun cevabını vereceğiz…

iOS 10 sisteminin piyasaya çıkmasıyla beraber bir sorunda ortaya çıktı bu sorun ise bluetooth bağlantı sorunu. Apple firması    iPhone 7’de kulaklık girişini tamamen kaldırdı ve kablosuz kulaklıkların önemini artırdığını söyleyebiliriz. İleri ki zamanlar içerisinde Apple’nin kablosuz bir ses sistemine geçiş yapacağınızı söyleyebiliriz. Şimdi asıl konumuza gelelim…

iOS 10 Bluetooth Sorunları Nasıl Çözülür ?

iOS 10’da bir çok kişinin şikayetçi olduğu  bluetooth sorunundan iPhone 7 ve iPhone 7 Plus sahipleri de oldukça yakınmaktadır. Özellikle kablosuz kulaklıklarda bluetooth nedeniyle sorun yaşayan bir çok kişi bulunmakta. Siz değerli okuyucularımıza bu sorunu çözmeniz için bir kaç öneride bulunacağız. Hadi gelin bu önerilere geçelim.

1. Bluetooth’u Kapatıp Açın

Bazı Bluetooth’da meydana gelen sorunlar sonucunda açıp kapamak iyi olabiliyor. Bu sebepten ötürü bir hata ile karşı karşıya iseniz ilk yapmanız gereken bluetooth’u açıp  kapamak olsun.

2. Yeniden Eşleştirin 

Bluetooth sorunlarında işe yarayan yöntemlerden bir tanesi ise  yeniden eşleştirme yöntemidir. Bluetooth cihazınız ile iPhone arasında eşleştirmeyi tekrar yapmak istiyorsanız tek yapmanız gereken ayarlar/ bluetooth eşli olan cihazın üstüne tıklayarak unut demek. Bu işlemi yaptıktan sonra Bluetooth ve cihazınızı kapatıp açın.

3. Hard Reset Atın

Bir diğer yöntem ise hard reset atmaktır. Eğer bluetooth sorunu ile karşı karşıya iseniz hard reset atarak kurtulmanız mümkündür.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir