iOS 11 Siri: Siri’nin Yeni Çeviri Özelliğini Kullanma

iOS 11 Siri, şimdilik yalnızca İngilizce dildeki kelimeleri ve cümleleri Türkçe’nin dâhil olmadığı birkaç dile çevirebiliyor. iOS 11’de Siri çeviri özelliğinin kullanımı son derece basittir ve çeviriler her zaman mükemmel olmamakla birlikte, başka bir dilde konuşan birine karşı söylemeye çalıştığınız şeyi kolayca bulmanıza yarıyor.

Siri Çeviri Özelliğini Kullanma

  • Siri’ yi ana ekran düğmesine basılı tutarak veya bir “Hey Siri” komutunu kullanarak etkinleştirin.
  • Siri’ ye tercüme etmek istediğiniz kelimeyi veya cümleyi söyleyip hangi dilde çeviri yapmasını istediğinizi söyleyin. Örneğin: “Siri, banyo nerede İspanyolca’ da nasıl söylenir” söyleyebilir misin? Gibi.
  • Siri hem metin hem de sesli olarak uygun çeviriyi yapıp cevap verecektir.
  • Çeviri isteklerinizi Siri’ ye söyleyebilmek için birçok yol var. Siri, “X’ i X dile çevir” veya “X’ i X dilinde nasıl söyleyebilirim?” gibi.

Özelliğin Kullanılabilir Olduğu Diller

Siri, İngilizce’ yi Mandarin, Fransızca, Almanca, İtalyanca ve İspanyolca’ ya çevirebiliyor. Henüz hiçbir iki yönlü çeviri mevcut değil. Yalnızca İngilizce’ yi yukarıda listelenen dillere çevirebiliyor. Elbette ki son derece yeni olan bu Siri özelliği gelecekte Türkçe’nin de dâhil olduğu pek çok dil için genişletilecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir