iOS 11’den iOS 10.3.3’e Nasıl Geri Dönülür?

 

Apple,  5 Haziran’dan bu yana birçok değişlikle birlikle gelişticiler ve beta yazılım programı kullanıcılarıyla birlikte testlerini yaptığı iOS 11 ‘i herkese açık bir şekilde tanıttı.

iOS 11 pek çok önemli yeni özelliği, tasarımsal yenilikleri, arka plan geliştirmelerini ve en önemlisi ARKit ile uygulamalara artırılmış gerçeklik deneyimini kazandırıyor oluşu ile ilgi çekmektedir. Ancak her kullanıcı için yenilik önemli bir anlam ifade etmiyor.

Bu yazımızda, isteyen kullanıcıların iOS 11’den iOS 10.3.3’e nasıl geri dönebileceklerini anlatmaya çalışacağız.

iOS 11’den iOS 10.3.3’e Geri Dönme

  • iOS cihazınızla uyumlu olan iOS 10.3.3’ün yazılımını bilgisayarınıza indirin.
  • iOS cihazınızı bilgisayara bağlayıp DFU moda alın. iPhone 6s/6s Plus ve altı iPhone modelleri için ana ekran düğmesi + kilitleme/kilit açma düğmesine birlikte basılı tutun. Telefon kapanıp ekranın tamamı kararınca beşe kadar sayıp kilitleme/kilit açma düğmesini bırakın. iPhone 7 ve 7 Plus için DFU mod için kilitleme/kilit açma düğmesine ve ses kısma düğmesine basılı tutmanız gerekmektedir
  • iOS cihazınızda kara ekran olmasına rağmen bilgisayarınız telefonunuzu görebilecek ve daha sonra iTunes kurtarma modunda bir cihaz olduğu uyarısını verecek.
  • Bilgisayarın Shift tuşuna basılı tutup iTunes’te iPhone’u geri yükle’ye tıklayıp inmiş olan iOS yazılım dosyasını seçip geri yükle diyoruz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir