iOS 12.1.2 bağlantı hatası nasıl çözülür?

iOS 12.1.2 Bağlantı Hatası Nasıl Çözülür?

iOS tarafından geçen günlerde yayınlanan güncelleme nedeniyle bağlantı problemi yaşayan kullanıcılar bulunmaktadır. Aslında 12.1.2 sürümü ile bağlantı ve farklı sorunlar çözülmek istense de hala kullanıcılar bağlantı ile ilgili sorunlar yaşadığını belirtmektedir.

Kullanıcıların şikayetleri incelendiğinde hücresel veriden kopma dışında mesajlaşma ve telefon özelliklerinin de kullanılmadığı belirtilmektedir. Kısaca hatta erişim konusunda ciddi sorunlar yaşanmaktadır.

iOS 12.1.2 bağlantı hatası nasıl çözülür?

Sizde bu iOS tarafından yapılan 12.1.2 güncellemesi ile sorun yaşıyorsanız, küçük bir telefonunuzda da ayar değişikliği yaparak geçici de olsa bu sorunu çözebilirsiniz.

Bunun için telefonunuzun ‘’Ayarlar’’ menüsüne girin ve hücresel veri sayfasına girerek, Wi-fi aramasını devre dışı bırakarak, kapatın.  Ses ve veri sayfasına daha sonra giriş yaparak sadece oradan veri seçeneğini seçin. Yapılacak bu ayar kesin bir özüm yolu olmasa da denenen cihazlarda olumlu sonuca ulaşılabildi.

Apple konu ile ilgili çalışmalarına başlayarak, sorunu çözmek için iOS 12.1.3 güncelleme çalışmalarına başladı. Eğer siz henüz 12.1.2 güncellemesini yapmadıysanız, bekleyin ve 12.3.1 güncellemesini yaparak sorunu yaşamadan çözün.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir