iPhone 150 MB Sınırı Nasıl Kaldırılır?

iOS sürümünün 11.versiyonu hayatımıza girdiğinden beri, bildiğiniz üzere bazı indirme sınırları da getirildi. 11.versiyonun altında iken 100mb olan bu sınır, versiyon yükselince sadece 150mb boyutuna kadar arttırıldı. Bu sınır nedeniyle de mobil verinizi kullanarak maalesef tarayıcılar üzerinden 150mb boyutunun üzerindeki dosyaları indiremiyoruz. Peki bu sınırı nasıl kaldırabiliriz?

iPhone 150 MB Sınırı Nasıl Kaldırılır?

Beğendiğiniz bir oyunu indirmek istediğinizde ve o oyununu boyutunu 300mb olarak gördüğünüzde, maalesef bu indirme işlemini mobil veri açıkken yapamıyorsunuz. Telefona gelen uyarıyla bir Wi-Fi ağına sahip olmanız gerektiğini anlasanız da, bu kuralı aşmak istiyorsunuz. Peki bu kuralı nasıl aşacağız?

  • Öncelikle telefonunuzdan Ayarlar > Genel > Tarih ve Saat adımlarını eksiksiz izleyin ve ilk adımı atın.
  • Bu kısımda bulunan ‘’Otomatik Ayarlar’’ işaretini devre dışı bırakmalısınız.
  • ‘’Otomatik Ayarla’’ seçeneğini kapattığınızda, karşınıza otomatik olarak Tarih bölümü gelecektir.
  • Bu kısımdan tarihi manuel olarak 2 veya 3 gün ileriye almalısınız.

  • Bu adımları eksiksiz bir şekilde yaptıktan sonra geri gelin ve Ayarlar sekmesinin Genel kısmında beklemeye başlayın. Kısa bir süre başladıktan sonra indirme işlemi otomatik olarak başlayacaktır.

Telefonunuzdan indirme işlemini bitirdikten sonra, tarihinizi tekrar otomatik olarak ayarlayabilirsiniz. Eğer indirme işlemi yapacaksanız, yine aynı yöntemleri kullanabilirsiniz.

BU KONUDA 1 ADET YORUM BULUNUYOR. SİZİN YORUMLARINIZ BİZİM İÇİN DEĞERLİ!

  1. Dizi Oyuncuları

    Her zaman karşılaştığım bir sorundu. artık sorun olmayacak inşallah çünkü her seferinde hattımı başka telefona koyup oradan wifi açıp bağlanmaktan sıkılmıştım 🙂 ilk güncelleme de deneyeceğim bu yöntemi. teşekkürler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir