iPhone 3D Touch’un 4 Gizli Özelliği

Apple’ın iPhone 6s ile bizlere sunduğu 3D touch özelliği sayesinde telefonun ekranına dokunmamızın şiddetine göre  göre açabildiğimiz kısayollar yeni modellerde de yer alıyor. Bu yazımızda siz değerli okuyucularımıza 3D touch özelliğinin 5 adet gizli özelliğini anlatacağız.

İOS 10 işletim sistemiyle beraber mesela el fenerine tıkladığımız zaman karşımıza 3 seçenek çıkacak. Bu  sayede  düşük aydınlatma orta ayar aydınlatma ve parlak aydınlatma olarak fener şiddetini ayarlayabileceksiniz.

Klasör içinde bildirim özelliğide bizlere 3d touch desteği sayesinde geldi. Artık klasöre basılı tuttuğunuz zaman klasördeki uygulamalardan kaç bildirim gelmiş rahatlıkla görebileceksiniz.

Uygulamalar arası geçiş yöntemini bir çoğumuz elbet biliyordur. Fakat bilmeyenler için anlatalım. Home tuşuna basmak yerine ekranın sol kısımına belli bir baskı uygulayarak uygulamalar arasında geçiş yapabiliriz.

Bildiğimiz gibi bildirim geldiği zaman tek tek silmek zorunda kalıyorduk. Fakat iOS 10 işletim sistemiyle beraber bu durum ortadan kalkacak. Bundan sonra bildirim kısmına girdiğiniz zaman yukarıdaki x kısımına basılı tutarak bildirimleri toplu bir şekilde temizleyebilirsiniz. Umarım yazımız faydalı olmuştur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir