iPhone 7 Reset Atma – DFU Mode Nasıl Alınır?

Bu yazımızda siz değerli okuyucularımıza iPhone 7’ye nasıl reset atılır? veya DFU mode nasıl alınır bunların cevabınız vereceğiz. Sizlerin daha fazla sıkmadan hemen yazımıza geçelim…

iPhone 7 ana ekran kısımında farklı bir yani Taptic Engine teknolojisi yüzünden reset atma ya da DFU moduna geçiş gibi işlemlerde Power yani açma / kapama tuşu kullanmaktadır. Peki bir çoğunuz DFU modu nedir diyeceksiniz. DFU modu telefonunuzda yer alan sistemden kaynaklanan sorunları düzeltmek amacıyla sistemi geri yükleyerek yapılan bir işlemdir. Eğer ki telefonunuz çok ağır ise donmalar oluyor ise reset atarak bu sorundan kurtulabilirsiniz.

iPhone 7 Reset Atma

İlk öncelikle iPhone 7‘ye reset atarken reboot) güç düğmesi ve ses kısma düğmesi aynı anda kullanılıyor. Eğer cihazınıza reset atmak istiyorsanız yapmanız gereken ilk adım yan tarafında bulunan güç düğmesine basmak olacaktır bu fakat hemen kaldırmayın parmağınızı bir süre basılı tuttun. Güç düğmesine parmağınız basılı iken bu sırada ses kısma tuşuna da basın. Bu tuşlara bastıktan sonra biraz basılı tuttun. Ekran kapanıp da Apple karşınıza çıktığı andan itibaren hemen bastığınız tüm tuşları bırakın. İşte bu kadar bu dediklerimizi yaparak İphone 7 telefonunuza rahatlıkla reset atabilir ve bir çok sorunu çözebilirsiniz.

iPhone 7 DFU Mode Açma

  • Eğer ki iPhone 7’yi telefonunuzu DFU moda almak istiyorsanız ilk yapmanız gereken;
  • iPhone 7 telefonunuzu kapatın.
  • Bilgisayarınızda ki iTunes uygulamasını açın eğer yok ise indirin. Uygulamayı açtıktan sonra iPhone 7’nizi Lightning kablosu ile bilgisayarınıza bağlayın.
  • Bu adımı yaptıktan sonra telefonunuzun güç düğmesine basılı tuttun.
  • Bir eliniz güç düğmesine basılı iken diğer elinizde  3 saniye sonra ses kısma düğmesinde olsun. Bu şekilde ikisine de basılı tutun.
  • Yaklaşık olarak 10 saniye bu tuşlara basılı tuttuğunuz zaman bilgisayarınızdaki iTunes uygulamasında uyarı çıkacaktır. Bu uyarı çıktığı zaman bastığınız tüm tuşları bırakabilirsiniz. Eğer ki tuşları bırakamazsanız telefon yeniden başlayabilir veya DFU modundan çıkabilir.
  • Bu işlemi de başarı ile yaptıktan sonra karşınıza gelecek menüden geri yükleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir