iPhone 7 Şebeke Kaybı Sorunu ve Çözümü

2016 yılının Eylül ayında piyasa sürülen iPhone 7 ve 7 Plus modelleri, Apple tarafından beklenilen ilgiyi görmedi. Geçtiğimiz yıl çıkan iPhone 6 ve 6 Plus modellerinin gördüğü ilgiden daha yoğun bir ilgi bekleyen Apple, bu sefer Türkiye pazarında umduğunu bulamadı.

Her yıl piyasaya çıkan düz modellerin peşine, 6 ay gibi kısa bir süre zarfında sürülen S modelleri, düz modellerin pazar payını oldukça düşürüyor. Öte yandan son yıllarda fazlasıyla meydana gelen cep telefonu patlamaları da, yeni model telefonların satışını oldukça önemli bir ölçüde etkiledi. Özellikle Samsung Note 7’de patlayan piller, firmanın sıkıntılı bir dönem yaşamasına sebep oldu. Apple’da da iPhone 6 ile ortaya çıkan patlama haberleri, çok fazla yayılmadığı için pek bir etki yaratmadı.

Neredeyse en baştan hazırlanmış olan iOS 10 ile birlikte iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’u piyasaya süren Apple, pazarda umduğunu bulamadı. Hem iOS’da bulunan işletim sistemi hataları, hem de 7 serisinde yer alan ram hataları da iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’un satışını bir hayli olumsuz ölçüde etkiledi.

Yaşanan sorunlardan bir tanesi de iPhone 7 ve 7 Plus modellerinde meydana gelen “şebeke problemi”. Kullanıcılara büyük bir sıkıntı yaşatan bu sorun, Apple’ın da oldukça başını ağrıtmaya başladı bile. Cep telefonlarının kullanım tarzı şebeke bağlantısı üzerinden görüşme, mesajlaşma ve veri transferi prensiplerine dayandığı için, Apple’ın 2016 yılında piyasaya sürdüğü iPhone 7 ve 7 Plus modelleri, yaşanılan bağlantı kesilmesi problemleriyle oldukça büyük sekte yaşatıyor.

iPhone 7 ve 7 Plus Modellerinde Şebeke Kaybı Sorununun Çözümleri Nelerdir ?

Eğer sizde bir iPhone 7 veya 7 Plus sahibiyseniz ve şebeke bağlantı sorunu yaşıyorsanız, bu adımları takip edebilirsiniz.

Telefon menünüzden ayarlara giriş yapın.

Ayarlar menüsünde yer alan “Genel” seçeneğini seçin.

Genel menüsünde en altta yer alan “Sıfırla” seçeneğini seçin.

Açılan yeni ekranda karşınıza çıkan seçeneklerden “Ağ ayarlarını sıfırla” seçeneğini seçin.

İşlemin tamamlanmasını bekleyin.

Bu yöntem, iPhone 7 ve 7 Plus’larda yaşanan şebeke kaybını geçici olarak ortadan kaldırabilecek bir yöntemdir. Eğer bu yöntem yeterli gelmezse ve sorun devam ederse iCloud üzerinden telefonunuzu sıfırdan kurmanız gerekmektedir.

BU KONUDA 1 ADET YORUM BULUNUYOR. SİZİN YORUMLARINIZ BİZİM İÇİN DEĞERLİ!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir