iPhone 7 Wifi Entegresi Tamiri | CitrusMobil

iPhone 7 model cep telefonları, özellikle wifi sorunu nedeniyle kullanıcılara büyük sıkıntılar yaratıyor. Cihazın anakartının üzerinde bulunan wifientegresinin hasar görmesi nedeniyle iPhone 7 kullanıcıları cihazın wifi hizmetinden yararlanamıyor. Bu sorunun çözümü için cihazda bulunan wifientegresinin yenisiyle değişmesi gerek. Bu problem, genellikle düşen veya herhangi bir şekilde darbe gören cihazlarda görünüyor. Ancak bu tür durumlarda wifi hemen bozulmayabilir. Kullanım yapıldıkça parçayı bağlayan ayaklar yıpranır ve kopar. Problem de bu ayakların kopmasıyla belireceği için problemin ortaya çıkması zaman alabilir. Servisimiz, bu tür bir problem yaşanan cihazları en kısa süre içerisinde tamir ederek sahibine geri teslim eder.

iPhone 7 Wifi Sorunu Nasıl Çözülür?

iPhone 7 wifi sorunu, profesyonel kişiler tarafından çözülebilecek bir sorundur. Wifientegre parçasının hasar olmasından dolayı oluşan bir sorun olduğu için farklı bir yöntemle çözülmesi mümkün değildir. Bu tür bir sorun yaşandığı zaman cihazda bulunan arızalı/hatalı wifientegre aparatı anakarttan sökülür ve yerine kusursuz işleyen orijinal kart takılır. Bu işlem ortalama olarak 1-2 saat sürecektir. Yani cihazınızı gün içerisinde eksiksiz bir şekilde servisimizden teslim alabilirsiniz. İşlem tamamıyla profesyonel çalışanlarımız tarafından yapılmaktadır. Bu yüzden servis esnasında telefonunuzun diğer parçaları herhangi bir zarar görmez.

Diğer iPhone 7 Wifi Problemleri Nelerdir?

iPhone 7 wifi sorunu sadece donanımsal olarak ortaya çıkan bir problem değildir. Yazılımsal hatalardan kaynaklı olarak da bu problem ortaya çıkabilir. Özellikle beta iOS sürümlerinin cihazlara yüklenmesi sonrasında bu tür sistemler hatalı çalışmaya başlayabilir. Dolayısıyla da beta iOS sürümlerinin kullanılması önerilmez. Çözüm olarak da cihazınıza yeni ve güvenli bir yazılım kurulumu yapılmalıdır. Ancak sorunun kaynağı net bir şekilde belirlenmeden işlem yapılması yanlıştır. Bu yüzden arızalı çalışan cihazınızı önce servisimize göndermelisiniz. Servisimizde gerekli kontrol işlemleri yapıldıktan sonra arıza kaynağı net bir şekilde belirlenir ve gereken işlemler cihaza uygulanır. Cihazınızın sağlığı, güvenliği ve içerisindeki verilerin zarar görmemesi için cihazlara amatör müdahale yapılmaması oldukça önemlidir.

iPhone 7 Wifi Sorunu Çözümü Garantili Midir?

iPhone 7 wifi sorunu çözümü, tamir hizmetinden itibaren 6 ay süre boyunca garantilidir. Eğer ki 6 aylık süreç içerisinde servis kaynaklı bir arıza tespit edilirse cihazınız ücretsiz olarak tamir edilir. Ancak arıza kullanıcı kaynaklı olarak tespit edilirse ne yazık ki ücretsiz olarak yeni bir hizmet verilmez.

iPhone 7 WiFi Entegresi Tamiri Nasıl Yapılır?

iPhone 7 wifi entegresi tamiri, cihazın anakartına bağlı olan wifientegre parçasının değiştirilmesi ile yapılır. Arızalı olan wifientegresi sökülür ve yerine orijinal çalışan Apple wifi entegresi monte edilir. Parçanın montaj işlemleri tamamlandıktan sonra servisimiz tarafından cihazınız wifiopsiyonunun çalışma durumu kontrol edilir ve cihaz sahibine sorunsuz bir şekilde teslim edilir.

iPhone 7 Wifi Sorunu Çözümü Fiyatı Nedir?

iPhone 7 wifi sorunu farklı şekillerde oluşabilmektedir. Buna bağlı olarak da hasar gören parçaların türü, problemin yazılımsal veya donanımsal kaynaklı olup olmadığı fiyatı etkiler. Dolayısıyla bu işlemin standart bir fiyatı yoktur. Cihazınızı servisimize gönderdikten sonra teknik çalışanlarımız cihazınız üzerindeki gerekli incelemeleri yapar ve arızanın kaynağını, farklı parçalara zararının olup olmadığını tespit eder. Bu aşamanın ardından değişmesi gereken parçalar değiştirilir ve cihaz yazılımsal olarak güncellenir. Bu işlemlerin tamamlanmasının ardından değişen parçalar ve işçilik ücreti göz önünde bulundurularak fiyat belirlenir. Dilerseniz diğer iPhone marka cep telefonlarınızı da servisimize getirebilir, her türlü sorunun çözümünü servisimiz aracılığıyla halledebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir