iPhone 8 Ekranı Beklendiği Gibi Gelmeyebilir

Apple, kullanıcılarına büyük bir ters köşe yapabilir. iPhone 8 modeli merakla beklenirken, geçtiğimiz günlerde cihazın biraz gecikeceği söylenmişti. Bu gecikmenin ekrandan ve birkaç entegreden dolayı oluşabileceği açıklanmıştı. Yeni iPhone hakkında, daha farklı bir iddia ortaya atılmış durumda. İddialara göre iPhone, OLED ekran yerine daha farklı bir ekran yapısı kullanabilir. Bütün kullanıcılar OLED ekran teknolojisini beklerken farklı bir ekranla karşılaşırsa, bu durum büyük bir ters köşe olabilir.

Apple, ilk defa OLED ekran teknolojisini kullanmaya hazırlanıyordu. Bu hazırlık sayesinde ilk defa OLED ekran kullanılacaktı. Fakat Kore tarafından gelen bir rapor tarafından durum çelişki boyutuna düştü. Rapora göre Apple şirketi, daha farklı bir ekran teknolojisi üzerinde çalışıyor olabilir.

Mikro-LED Ekran Çalışması

Kore’den gelen raporlara göre Apple, OLED ekranlardan daha iyi olan mikro-LED ekranı üzerinde çalışıyor. Bu çalışmanın uzun vadede olacağı belirtiliyor. Yani çalışmalar olumlu devam ederse ve güzel verim alınırsa, tüm Apple serilerinde ve ürünlerinde mikro-LED ekran kullanılacak. Mikro-LED ekranlar, diğer ekran çeşitlerine göre enerji bakımından da daha verimli. Aynı zamanda mikro-LED ekranlar, daha ince ve daha zarif. Diğer ekranlara göre de telefonu daha ince gösterebiliyor. Ekranın ince kullanılması da dokunmatik alanında farklı bir rahatlığa yol açıyor.

Önümüzdeki günlerde ise, daha farklı raporlar yayınlanabilir. Bu raporlardan yola çıkarak gelişmeleri daha net takip edebileceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir